Son Dakika Haberler

Gelibolu’da Dünya Çevre Günü Etkinliği

Gelibolu’da Dünya Çevre Günü Etkinliği
Okunma : 73 views Yorum Yap

Gelibolu Kent Konseyi ile Gelibolu Belediyesinin ortaklığında düzenlenen Dünya Çevre Günü etkinliği liman meydanındaki Atatürk Anıtı önünde başladı.

Gelibolu Belediyesi Başkan Vekili Mustafa Çoban, Gelibolu Kent Konseyi yetkilileri, Gelibolu Tarih ve Çevre Koruma Derneği yetkilileri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşlarının temsilleri ile çevreci vatandaşların katıldığı etkinlikte liman meydanından Hamzakoy’a kadar olan bölgede atık çöpler toplandı. Toplanan çöpler belediye temizlik işleri ekiplerince bölgeden alındılar.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla organize edilen etkinlik kapsamında Belediye Başkan Vekili Mustafa Çoban ile etkinliğe katılanlar Fener altında ıhlamur ağacı dikimi gerçekleştirdiler. Belediye Başkan Vekili Mustafa Çoban, farklı cinslerde dikilen fidanların sayısının 500’e ulaştığını belirterek, “geleceğe nefes olmaya devam edeceğiz” dedi.

Dünya Çevre Günü dolayısıyla Gelibolu Tarih ve Çevre Derneği tarafından, Alaeddin Mahallesi Sardalye Sokak’ta düzenlenen kermes ve diğer etkinlikler ziyaretçiler tarafından beğeniyle izlendi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)