Gelibolu’da Sular Bulandı

Gelibolu’da her yaz mevsiminde özellikle de Ramazan ayında su kesintilerinin yaşanması artık geleneksel hale geldi. Belediye Başkanı Mustafa Özacar seçildikten ve göreve başladıktan sonra belki de ilk iş olarak vatandaşa..

Gelibolu’da Sular Bulandı
Son Güncelleme:172 Okuma Whatsapp

Gelibolu’da her yaz mevsiminde özellikle de Ramazan ayında su kesintilerinin yaşanması artık geleneksel hale geldi.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar seçildikten ve göreve başladıktan sonra belki de ilk iş olarak vatandaşa uzun yıllar boyunca gına getirmiş olan ilçenin su meselesine el atmış, Tayfur Barajı ile Gelibolu arasındaki su isale hatlarını elden geçirmiş ve çıkan su borularını belediyenin önünde sergilemişti.

Ardından başlatılan altyapı çalışmaları ile şehrin tamamında su isale hattı yenilendi. Aradan sekiz yıldan fazla zaman geçti, Gelibolu Belediyesi’nin beceriksizliği mi yoksa sabotaj mı bilemiyorum ama yenilenen su isale hatlarına ve Tayfur Barajına ilave olarak geçtiğimiz yıl devreye sokulan Çokal Barajına rağmen su meselesi her daim sıkıntı olmaya devam ediyor.

Yaz mevsiminin gelmesi ve Ramazan ayının başlamasının ardından ilçede su kesintilerinin başlaması vatandaşlar tarafından tepki çekmeye başladı. Çokal Barajı devreye girince su sıkıntısı olmayacağı, hatta bu suyun içme suyu olarak bile kullanılacağı belirtilmesine rağmen son günlerde ardarda su kesintileri olması, bir kaç günden bu yana da suların hem az hem de bulanık akması vatandaşı bezdirdi.

Belediye Başkanı Özacar bu soruna el atmalı ve kalıcı bir çözüm bulmalı, şuan da musluklardan akan su her şeyden önce sağlıklı değil, yemeğe, çaya koymayı bırakın çamaşır bulaşık yıkamak bile mümkün değil.

Hele ki şu mübarek Ramazan ayında abdest almanın, duş almanın, el yüz yıkamanın, sahur ve iftar yapmanın akmayan yada bulanık akan sularla zorluğu ortadayken bu konunun nihayete erdirilmesi başkan Özacar’ın mecburiyetidir.

Gelibolu halkına daha fazla su sıkıntısı yaşatmayın, verdiğiniz suyu sağlıksız vermeyin, insanların sağlığıyla oynamayın.

(Eski Site Okunma Sayısı – 1907)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.