Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu’da Tütün Denetimi Yapıldı

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yunus Tan ile birlikte ilçe merkezinde tütün denetiminde bulundu. Kişileri tütün ve tütün malullerinin zararlarından,..

Gelibolu’da Tütün Denetimi Yapıldı
Yayınlanma: 689 Okuma

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, beraberinde İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yunus Tan ile birlikte ilçe merkezinde tütün denetiminde bulundu.

Kişileri tütün ve tütün malullerinin zararlarından, bunların alışkanlıklarını özendirici reklam, tanıtım ve teşvik kampanyalarından korumak amacıyla çıkartılan 4207 sayılı Kanun kapsamında Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı öncülüğünde, İlçe Emniyet Müdürü Fadıl Güçlü ve İlçe Sağlık Müdürü Dr. Yunus Tan’ın katılımıyla ilçe merkezindeki umuma açık iş hanları ve lokantalarda tütün saha denetlemesi yapıldı.

Denetleme esnasında Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı; denetimlerin amacının işletmelere ceza yazmak olmadığını belirterek; “Amacımız kapalı alanlarda, özellikle kanunun yasak koyduğu alanlarda sigara içilmemesini sağlamak ve gençlerimizi sigaralı ortamlardan korumak. Gerçekleştirdiğimiz denetimlerle de konu hakkında işletme sahiplerinin dikkatlerini çekmeyi hedefliyoruz” dedi.

Çocuklarımıza daha temiz ve daha sağlıklı bir çevre, bir gelecek bırakmak için bu konuda herkese görev düştüğünü ifade eden Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı; “Gençlerimizi tütün ürünlerinin zararlarından korumak adına, bu denetimlere sıklıkla devam edilecek ve 4207 sayılı Kanun hükümlerinin uygulanmasında idare olarak hiçbir taviz gösterilmeyecektir” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.