Son Dakika Haberler

Gelibolu’nun Feribot Çilesi

Gelibolu’nun Feribot Çilesi
Okunma : 152 views Yorum Yap

Gelibolu’nun kangren olmuş sorunu feribot çilesi bir türlü bitmiyor.

Son günlerde yine yıllardır süregelen feribot kuyruklarına bir yenisi daha eklendi ve Keşan istikametinden gelen araçlar ve içindekiler kilometrelerce uzunluğundaki kuyrukta saatlerce beklemek zorunda kaldılar.

Trakya’dan Anadolu yakasına geçmek isteyen araçlardan dolayı oluşan uzun kuyruklar nedeniyle Gelibolu – Lapseki ile Eceabat – Çanakkale ve Kilitbahir – Çanakkale feribot seferleri saatsiz olarak yapılıyor.

Gelibolu’da oluşan uzun araç kuyrukları nedeniyle Eceabat ve Kilitbahir yönüne giden sürücüler oralarda da Gelibolu kadar olmasa da benzeri manzaralar ile karşılaştılar.

Gelibolu’da özellikle tırların ve kamyonların şehir dışına kadar oluşturdukları uzun kuyruklar nedeniyle otomobilleri ile seyahat edenler ve şehirler arası çalışan otobüslerin Anadolu yakasına geçişlerinde sorunlar yaşanıyor.

Gelibolu’dan Lapseki’ye geçmek isteyenler kilometreleri bulan araç kuyruğu nedeniyle sıcak havada çok zor anlar yaşıyorlar. Sıcaklardan bunalan vatandaşlar çareyi araçlarının gölgesine sığınmak buldular.

Haberin Videosu : Gelibolu Feribot Kuyruğu