Güncel Haber: Başkan Gökhan Engelli Personeli İle Buluştu *** Mutlu Son "Merve" Kazandı *** Kaymakam Abacı Burhanlı Köyünde *** Eşit Bir Dünya Kurmaya Kararlıyız *** Gelibolu’da Engelliler Günü Etkinliği *** Başkan Özacar, Engelliler Derneğini Ziyaret Etti *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Geliboluspor Başkanını Seçiyor

Geliboluspor genel kurulu yapılıyor. Geçtiğimiz sezonu belirli bir kesimin düşünce yapısına göre beklenmedik şekilde oldukça başarılı geçiren Geliboluspor’da hafta sonu yapılacak olan genel kurulda yeni başkan ve yönetim kurulu belirlenecek…

Geliboluspor Başkanını Seçiyor
Yayınlanma: Güncelleme: 196 Okuma

Geliboluspor genel kurulu yapılıyor.

Geçtiğimiz sezonu belirli bir kesimin düşünce yapısına göre beklenmedik şekilde oldukça başarılı geçiren Geliboluspor’da hafta sonu yapılacak olan genel kurulda yeni başkan ve yönetim kurulu belirlenecek.

Geliboluspor’un geçmişine baktığımda birkaç küçük başarı dışında kalan bölümü heba olmuş bir zaman dilimi olarak görüyorum.

Neden mi heba olmuş diye düşünüyorum? Çünkü son sezonda elde edilen ikincilik dışında uzun zamandır bir başarı yok, ikincilikte bir işe yaramadığına göre bunu da başarı olarak görmek ne kadar doğru olabilir bilmiyorum.

Alt yapı diye bir şey maalesef yok, sahaya takım sürmek, liglere katılmak alt yapıya önem vermek değildir. Öyleyse başarı bunun neresinde, şimdiki kulüp başkanı İsmail Öztürk belki cebinden para harcamıştır, zamanını harcamıştır ama sonuç olmadıktan sonra neye yarar?

Son sezon ligi ortalarda bitirir denilen, hatta düşebilir yorumları yapılan Geliboluspor takımı antrenör Ersoy Öz yönetiminde yöneticiler Arif Çan, İsmail Çalışkan ve feda kadrosuyla kenetlenmiş, ligde ikincilik elde etmiş, şampiyonluğu ve belki de bölgesel ligi 1 puanla kaçırmıştı.

İkincilik başta da dediğim gibi bazı kişilere göre başarı olabilir ama bana göre başarı değildir, bu sadece kendimizi kandırmaktır.

Lige feda sezonu diyerek pekte umutlu girmeyenlere göre başarıdır, bana göre ise elde edilen bir şey yoksa ortada başarıda yoktur. Geçtiğimiz sezon belki gelecek sezonlar için umut olmuştur, oynanan futbol olarak, ortaya konan mücadele olarak, gelecek sezonlarda aynı istikrar devam ettirilirse ve sonuç alınırsa başarı gelebilir.

Gelelim Geliboluspor genel kuruluna, 31 Mayıs 2014 Cumartesi günü genel kurul yapılacak ve yeni başkan ile yönetim kurulu belirlenecek ama gelin görün ki bu konudan belirli kişiler dışında pek kimsenin haberi yok, sanırsınız kulübü devir teslim yapacaklar.

Arkadaş Geliboluspor birilerinin şirketi değil ki devredilsin, birilerin tapulu malı değil ki böyle sessiz sedasız bir şekilde el değiştirsin. Bir seçim yapılacaksa bu basınla paylaşılmaz mı, bu duyurulmaz mı, genel kurul üyeleri ve spor kamuoyu bilgilendirilmez mi, yangından mal mı kaçırıyorsunuz?

Gelibolu’nun adını taşıyan Geliboluspor’dan bahsediyoruz ama ne şuan ki yönetimden, nede genel kurulda aday olacaklardan seçimle ilgili bir açıklama yapılmıyor. Sanırsınız aralarında anlaşmışlar, al gülüm ver gülüm şeklinde Geliboluspor’u bir elden alıp ötekine verecekler.

Geliboluspor Başkanı İsmail Öztürk ve yönetim kurulu görev yaptıkları süre içerisinde elde edilen bir lig ikinciliği ile ne kadar övünseler azdır ama bu lig ikinciliğinde bir iki yöneticinin dışında kalanının konu mankeni olduğunu eğer ikincilik onlara göre de başarıysa, bu başarının mimarının da eski öğrencim Ersoy Öz ve futbolcuları olduğunu belirtmek isterim. Yönetim kurulundan sadece iki kişiyi Arif Çan ile İsmail Çalışkan’ı takımı terk etmedikleri için ayrı tutmak isterim.

Dediğim gibi genel kurul yapılacak, yeni başkan ve yönetim kurulu belirlenecek. Seçim dedin mi en azından iki başkan adayı ve listesi olmalı, tek aday ve liste oldu mu bunun adı ne kadar seçim olur bilemiyorum? Daha doğrusu seçilmeme imkanı var mı, seçim demek seçilmek demek, tercih edilmek demek, genel kurul üyelerinin sizi ve ekibinizi kulübü yönetmeye uygun görmesi demek, size güvenmesi ve görev vermesi demek. Oysa bu genel kurul da böyle bir şey yok, istesen de istemesen de başkan adayı ve listesi göreve getirilecek.

Geliboluspor başkanlığı için tek aday Mahmut Cankara ve ekibi de az çok belli gibi. Ekibin de Kemal Tarım, Serdar Doğanarslan, Barış Engin, Arif Çan, Ozan Maltepe, Onur Pomen ve Ali Rıza Sayın’ın yerleri garanti diye biliyorum.

Görüldüğü üzere spor ağırlıklı değil, daha çok siyasi ağırlıklı bir yönetim kurulu listesi görülüyor. Başkan parayı verecek tamam da diğerleri ne yapacak? Peki verilecek para her şeyi halledecek mi? Daha doğrusu halledebilecek mi?
Uzun yıllardan bu yana sporun içinde olan, Geliboluspor’u iyi tanıyan Tamer Altunay ve Tamer Karaarslan başkanlığa adayken neden çekildiler ki? Seçimlerde kazanmak kadar kaybetmekte var ama seçim, seçim gibi olmalı. İşin içine siyaset girmemeli, amaç Geliboluspor’u en yükseğe taşıyacak bir yönetim kurulu oluşturmaksa daha geniş katılımlı bir liste oluşturulmalı, bunun için az da olsa zaman var.

Geliboluspor yönetimine aday olanlara sormak istiyorum.

Arkadaşlar göreve talip oluyorsunuz ama plan ve projeleriniz nedir? Görev istediğinize göre plan ve projelerinizi spor kamuoyu ile paylaşmalı ve Geliboluspor’un geleceğiyle ilgili düşüncelerinizi anlatmalıydınız. Geliboluspor yönetimi olduğunuzda neler yapacaksınız, ne yapmayı planlıyorsunuz, elinizde bir plan proje var mı, varsa kaç yıllık ve ne tür bir planınız mevcut?

Geliboluspor yönetimine talip oluyorsunuz, yine eski tas eski hamam misali son yıllarda izlediğim yönetim tarzını devam ettirecekseniz, yani kulübü ayağa kaldıracak projelere sahip değilseniz, hedefleriniz küçükse, bu konuda belirlediğiniz bir yol haritanız yoksa boşuna zahmet edip gelmeyin.

Bundan böyle gelecek yönetimler kusura bakmasınlar ama akıllı ve kalıcı işler yapmak zorundalar. Geliboluspor’a daimi gelir getirecek projeleri yoksa, tesisleşmeyi düşünmüyorlarsa, sporcu yetiştirecek köklü bir alt yapı atılımı yapmayacaklarsa, şimdiye kadar olduğu gibi bu gelecek olanlarda sadece futbol A takımının elde edeceği, onlara göre büyük bana göre küçük başarılara odaklı görev yapacaklarsa peşinen söylüyorum onlara da gerek yok.

En başından, herkesin anlayabileceği şekilde açık seçik söylüyorum. Geliboluspor’un kaybedecek zamanı yok. Şimdiye kadar gelmiş geçmiş yönetimlerin çoğu maalesef sadece zaman kaybı oldular. Bundan sonra gelecek olanlar farklı olmalılar.

Amaç Geliboluspor’a başkan yada yönetici olmak değil, kulübün geleceğini kurtarmak adına kalıcı eserler bırakmak olmalı.

(Eski site okunma sayısı – 1078)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.