Son Dakika: Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Geliboluspor’un Taze Kana İhtiyacı Var

Geliboluspor yönetimi neyi bekliyor ? Geliboluspor Başkanı İsmail Öztürk büyük hedeflerle gelmiş bir başkan olarak görüyoruz ki bu işi başaramadı. Geldiğinde taraftarlara ve Geliboluspor camiasına şampiyonluk vaadeden, başarı sözü veren..

Geliboluspor’un Taze Kana İhtiyacı Var
Yayınlanma: 298 Okuma

Geliboluspor yönetimi neyi bekliyor ?

Geliboluspor Başkanı İsmail Öztürk büyük hedeflerle gelmiş bir başkan olarak görüyoruz ki bu işi başaramadı.

Geldiğinde taraftarlara ve Geliboluspor camiasına şampiyonluk vaadeden, başarı sözü veren başkan bu sezon takım şampiyonluğa koşarken, kendisi de vaadini yerine getirmek üzereyken yaptığı akıl almaz bir operasyonla herşeyi berbat etti.

Çanakkale Süper Amatör Ligin ilk devresinin son maçı öncesinde taraftarlar ve Geliboluspor camiası takıma yapılacak bir iki takviye ile şampiyon oluruz düşüncesindeyken, başkanın da şampiyonluk vaadi ve sözü varken yapılan bu saçma uygulama hem şampiyonluğu kaybetmemize, hem de Geliboluspor’un bir senesinin daha kaybedilmesine neden oldu.

Konuştuğumuz yöneticiler diyorlar ki İsmail Öztürk kendi cebinden harcamalar yaptı, artık dayanacak gücü kalmadığı içinde küçülmeye gitti. Eldeki şampiyonluğa giden kadroyu dağıttı. İyi de kardeşim ona kim dedi cebinden para harca diye?

Yönetim kurulu böyle bir karar aldı mı?

Şampiyonluğa koşan ve büyük ihtimalle de ipi göğüsleyip şu günlerde şampiyonluğu kutluyor olacak olan Geliboluspor’u engellemek ne haddinizeydi. Sizler Geliboluspor’u durdurmak için mi göreve geldiniz? Yönetimler kulüplerini ileriye taşımak, en iyisini yapmak için seçilir. Geliboluspor yönetimi ise bırakın ileriye taşımayı, ileriye giden takımlarını alaşağı ettiler.

Kimse kusura bakmasın ama bu kadar beceriksizlik olmaz. Lig de oynayan her takımın amacı şampiyon olmakken, üst sıralarken ve sen Geliboluspor olarak bu şansı yakalamışken kendi takımını kendin engelliyorsan adama hesabını sormazlar mı?

Geliboluspor Başkanı İsmail Öztürk derhal olağanüstü genel kurul kararı almalı ve bu işi daha fazla uzatmadan seçime gitmelidir. Geliboluspor’un bu yönetim ile harcayacak daha fazla zamanı yoktur. Konuştuğumuz yöneticilerin söylediği gibi başkan Öztürk cebinden para harcamış olabilir, kulüpten alacaklı da olabilir ama o zaman da kulübün paralarını nereye harcadınız sorusu akla gelebilir? Ortada bir başarı yoksa kulübün kendi kaynakları da heba olup gitmiş demektir, bunun da hesabı sorulmalıdır. Geliboluspor’un her kuruşu değerlidir ve ziyan edilmeden kulüp yararına harcanmalıdır. Geliboluspor yönetimi hesabını kitabını yapmadan hareket ettiyse ve yapılan harcamalar karşılığında bir başarı elde edilemediyse, başarı geliyorken kendi yönetimi tarafından engellendiyse bunun bedeli cepten harcananlardan daha fazladır. Bazı değerler parayla pulla ölçülemez, burada sizlerin şampiyonluğa giden takıma engel olarak açtığınız yara daha ağırdır, uzun yıllar sonra bu başarıyı yakalamak üzere olan takımı durdurmanızın bedeli ağırdır ve sizlere düşende daha fazla zarar vermeden, iyilikle bu işten vazgeçmenizdir.

Geliboluspor başkansız kalmaz, yeter ki siz yolu açın. Bu yolu açmak içinde yaz ortasını beklemeyin, seçilecek olan yönetimin tedbirlerini alabilmesi, programını uygulayabilmesi için mayıs ayında seçimin yapılması en mantıklı ve doğru karar olacaktır.

Başkanlık adaylığı için adı geçen, kulağımıza fısıldanan bazı kişiler var. Aday olurlar yada olmazlar onu bilemem ama ne olursa olsun seçim yapılmalı ve yeni sezona taze kan ile girilmelidir. Mevcut yönetimin misyonu bitmiştir, yaptıkları yapacaklarının teminatıdır ve maalesef onlar ellerine geçen teminatı kötü kullanmışlar geriye bir şey bırakmamışlardır.

Daha öncede bahsettiğim gibi Geliboluspor kulübü yöneticilerinin 3-5 tanesi dışında kalanları maalesef konu mankeni olarak kalmışlar, ne etliye ne sütlüye bulaşmamışlar, yada bulaştırılmamışlardır. 15 Kişilik yönetim kurulunda en fazla 4-5 kişi aktif oluyorsa ki bu sayı genelde 2-3 kişidir bu bile işleyişin yanlış olduğunun belgesidir ve kalmakta ısrar edilmemelidir.

Eğer ki başkan İsmail Öztürk’ün veya yöneticilerin kulüpten alacağı varsa, yeni seçilmesi muhtemel olan yönetimle oturup konuşmaları gerekir. Bu konuşmada kulübün gelirleri giderleri masaya yatırılır, şahısların kendi ceplerinden ödedikleri miktar varsa belli olur, şuan ki mevcut yönetimin yaptığı harcamaların kulübe ne getirip götürdüğü tespit edilir ve ceplerden ödenen miktar kişilere ödenmek üzere bir plan yapılabilir. Ama ısrarla vurguladığım gibi önce kulübün kendi parası nerelere harcanmış, karşılığında ne elde edilmiş ona bakmak lazım.

Başkan ve yöneticiler nasılsa para bizim cebimizden çıkmıyor, kasa kulübün kasası zihniyetiyle hareket ettilerse ve Geliboluspor’u zarara uğrattılarsa ki öyle görülüyor, o zaman kulübe borçlu bile çıkabilirler. Herkesin bildiği gibi sezon öncesinde hedef belirlenir ve bu hedef paralelinde bir bütçe yapılır, ekstra harcamalar olursa bütçe açık verir, olmazsa bütçen kadar yada daha az harcama yaparsın. Ortada bütçeyi aşan ekstra bir harcama olmuş mudur, olduysa karşılığında Geliboluspor ne kazanmıştır bunlar araştırılmalıdır?

Geliboluspor da olağanüstü genel kurul kararı alınırsa ki alınmak zorundadır, göreve talip olacak ve seçilecek yönetimin yapması gereken günü kurtarmak değil, geleceği kurtarmak adına adım atmasıdır. Geliboluspor her zaman yarışmacı takım olmak zorundadır ama bunun yanında geleceğe yönelik programlarının olması da kaçınılmazdır, bir zorunluluktur.

Geliboluspor Başkanı İsmail Öztürk başaramadığı ve hatta şampiyon olabilecek takımını engellediği için o koltukta daha fazla oturmamalıdır.

Mayıs ayı içerisinde yapılacak bir olağanüstü genel kurul Geliboluspor’un yeni sezonda önünün açılması bakımından şarttır. Geliboluspor’un mevcut yönetimi bunu yapmalıdır.

(Eski site okunma sayısı – 1565)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.