Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu’ya Bilim ve Sanat Merkezi Açılıyor

İlçemizdeki yetenekli öğrencilerin potansiyelini değerlendirecek Bilim ve Sanat Merkezi kapılarını öğrencilere açıyor. İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılması planlanan Bilim ve Sanat Merkezi için Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan yazışmalar..

Gelibolu’ya Bilim ve Sanat Merkezi Açılıyor
Yayınlanma: 870 Okuma

İlçemizdeki yetenekli öğrencilerin potansiyelini değerlendirecek Bilim ve Sanat Merkezi kapılarını öğrencilere açıyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü bünyesinde açılması planlanan Bilim ve Sanat Merkezi için Milli Eğitim Bakanlığı ile yapılan yazışmalar neticesinde resmi açılış onayı alınmış olup, Bilim ve Sanat Merkezimiz, Yahya Çavuş Görme Engeliler Okulunda 2022-2023 eğitim öğretim yılında öğrencilerimize eğitim verecektir.

Bilim ve Sanat Merkezi ile zihinsel, görsel sanatlar ve müzik alanlarında özel yetenekli olan öğrencilerin yeteneklerini geliştirerek, kapasitelerini en üst düzeyde kullanmaları hedeflenmektedir. Ayırt edici bireysel yeteneğe sahip öğrencilerimizin, onlar için hazırlanan özel müfredat ile okul saatleri dışında sahip oldukları potansiyelleri desteklenmesi amaçlanmaktadır.

İlçemiz çocuklarının gelişimine katkı sunacak, örgün eğitim sisteminde tüm öğrencilerle aynı müfredata tabi tutulan fakat diğer öğrencilerden ayırt edici bireysel yeteneklere sahip öğrencilerin sahip olduğu potansiyeli değerlendirmek üzere onlara özel müfredatlar hazırlayan destekleyici bir eğitim kurumu olan ve öğrencileri yetenekleri ölçüsünde bir adım öteye taşıyacak böyle bir merkezin İlçemizde açılacak olmasıyla, uzun zamandır Bilim ve Sanat Merkezinin açılmasını bekleyen öğrenci ve velilerimize hayırlı olmasını dileriz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.