Güncel Haber: Muharrem Erkek Mazbatasını Alarak Görevine Başladı *** Başkan Soyuak'tan Polis Haftası Ziyareti *** Özacar’dan Seçim Sonrası İlk Açıklama *** Bayram Trafiğinde Denetimler Arttı *** CHP’li Meclis Üyeleri Mazbatalarını Aldılar *** Dardanel Topunun Replikası Yapılacak *** Seddülbahir Kalesi Mimarlık Yıllığına Alındı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gelibolu’ya Yeni Hastane İstiyoruz Gönüllüleri

“Gelibolu’ya Yeni Hastane İstiyoruz Gönüllüleri”, istekleri konusunda çalışmalarını sürdürüyorlar, ziyaret ettikleri kurum ve kuruluşların temsilcilerine isteklerini ve nedenlerini anlatarak belli bir aşama kateden grup, 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat..

Gelibolu’ya Yeni Hastane İstiyoruz Gönüllüleri
Yayınlanma: 532 Okuma

“Gelibolu’ya Yeni Hastane İstiyoruz Gönüllüleri”, istekleri konusunda çalışmalarını sürdürüyorlar, ziyaret ettikleri kurum ve kuruluşların temsilcilerine isteklerini ve nedenlerini anlatarak belli bir aşama kateden grup, 25 Ağustos 2021 Çarşamba günü saat 18.00 ila 21.00 arasında İş Adamları Derneği Sosyal Tesisleri- İdris’in Yeri’nde yapacakları toplantıya siyasi parti temsilcilerini, sivil toplum kuruluşu temsilcilerini ve halkı davet ediyorlar.

Amaçları Gelibolu’ya daha donanımlı ve ihtiyaçları karşılayabilecek yeterlilikte bir hastane kazandırmak olan Gelibolu’ya Yeni Hastane İstiyoruz Gönüllüleri, bu uğurda yaptıkları ziyaretler ve çaldıkları kapılar sonrasında bu kez daha geniş katılımın olacağı bir toplantı organize ediyorlar.

Gelibolu’ya Yeni Hastane İstiyoruz Gönüllüleri’nin bu çalışmaları ve verdikleri çabaların karşılığında yapılacak olan toplantıya kaç siyasi parti temsilcisi, kaç sivil toplum örgütü yetkilisi gelecek görmek istiyoruz. Kimler taşın altına elini koyacak, kimler uzaktan bakmakla yetinecek, kimler duruma göre hareket edecek hepsi ortaya çıkacak.

Gelibolu’da biri ana binadan, biri de ek binadan ibaret iki tane hastane var ama yeterli oldukları konusu tartışılır. En ufak bir rahatsızlıkta insanlar Çanakkale veya Keşan’a gittiklerine göre, herhangi ciddi bir olayda hemen Çanakkale’ye sevk yapıldığına göre hastanelerin yetersizliği ortaya çıkmakta.

Konuyla ilgili, Gelibolu’ya Yeni Hastane İstiyoruz Gönüllüleri bir açıklamada bulundular.

Yapılan yapılan açıklama şöyle:

SEVGİLİ GELİBOLULULAR VE GELİBOLU DOSTLARI DAVETLİMİZSİNİZ!

Günden güne gelişen ve buna paralel birçok yeni ihtiyacın ortaya çıktığı güzel bir memlekette yaşamaktayız.

Yeni yapılan, yakın gelecekte hizmete girecek köprünün ve karasal ulaşım olanaklarının da artmasıyla, büyük bir nüfus artışı ile karşılaşmamız kuvvetle muhtemeldir.

Çok vakit geçmeden; altyapıdan şehir içi ulaşımına, eğitimden istihdama geliştirilmesi gereken birçok projeye ihtiyaç duyacağız. Bunlardan çok daha önemli olan ve aslında hayatımızın olmazsa olmazı sağlık hizmetleri konusunda da acil olarak bir şeylerin değişmesi gerektiğini düşünüyoruz.

Fiili olarak 2 hastane binasına sahibiz.
2008 yılında açılmış olan Devlet Hastanesi Binası ve 2003 yılında açılmış olan, Şehit Koray Onay Devlet Hastanesi ek binası. Ancak hem her iki hastanenin ayrı yerlerde bulunması hem de mevcut fiziki durumlarının gelişmeye açık olmaması sebebiyle; sağlık hizmetlerinin sağlanmasında gözle görülür bir azalma yaşandığını üzülerek gözlemliyoruz.

Zaman zaman hastane kadrosundaki azalmalardan ya da teknik eksikliklerden dolayı tercih edilmemesi gibi sebeplerle; ne yazık ki hatırı sayılır Gelibolulu Keşan ve Çanakkale’de sağlık hizmeti almak zorunda kalıyor.

Neredeyse Gelibolu’da doğan çocuğun kalmadığı, insanların başka yerlerde şifa aradığı, hastanemizde yaşanan eksikliklerin hep geçici olarak çözüldüğü bu durumun artık son bulmasını istiyoruz.

En temel hakkımız olan sağlık hizmetlerinden, en kaliteli biçimde kendi memleketimizde yararlanmak istiyoruz. İsteklerimizi dile getirirken ve kampanya süreci boyunca; geçmişte hastanede yaşanan kötü tecrübelerden ve sağlık çalışanlarını rencide edecek bireysel yaklaşımlardan da uzak duracağımızın altını çizmek isteriz.

Bu amaçla bir araya gelen bizler; yeni, modern, Gelibolumuza yakışır, gelişime açık, tam 150 yataklı bir devlet hastanesi istiyoruz. Yatak kapasitesi beraberinde uzman doktor ataması zorunluluğu da getireceğinden ilk etapta doktor değil tesis talep ediyoruz. Tam kapasite bir hastaneye doktor ataması zorunlu olacaktır.

Konuya duyarlı tüm hemşehrilerimizle ve Gelibolu dostlarıyla birlikte, sesimizi tüm yetkililere duyuracak bir kampanya oluşturmak için yola çıktık. Ve ziyaretlerimize başladık.

Sürece katılmak isteyen tüm Gelibolu halkını, Sivil Toplum Kuruluşu temsilcilerini ve Siyasi Parti temsilcilerini 25 Ağustos 2021 Çarşamba Günü İs Adamları Derneği Sosyal Tesisleri- İdris’in Yeri’nde 18:00 – 21:00 saatleri arasında bir araya gelmek üzere davet ediyoruz.

Saygılarımızla

GELİBOLU’YA YENİ HASTANE İSTİYORUZ GÖNÜLLÜLERİ

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.