Son Dakika Haberler

Gemicinin Cansız Bedeni Hamzakoy’da Bulundu

Gemicinin Cansız Bedeni Hamzakoy’da Bulundu
Okunma : 293 views Yorum Yap

Rusya’nın Taupse Limanı’ndan hareket eden ve Honduras’ın Puerto Cortes Limanı’na yol alan Singapur bandralı 180 metre boyundaki “Strategic Unity” adlı yük gemisi, 24 Nisan akşamı saat 19.00 sıralarında Tekirdağ’a bağlı Şarköy ilçesi İnceburun önlerindeyken, Hintli gemici Khehra Jagjit Singii (33) bilinmeyen bir nedenle denize düştü.

Gemi kaptanının durumu yetkililere bildirmesinin ardından denize düşen gemici için 5 Sahil Güvenlik botu, 1 dalış timi ve Sahil Güvenlik helikopteri ile bölgede arama çalışmaları başlatıldı.

Tekirdağ’a bağlı Şarköy ilçesi önlerinde denize düşen ve akıntıyla sürüklenen Khehra Jagjit Singii isimli gemicinin cansız bedeni Gelibolu Hamzakoy sahilinde bulundu.

Sabah saatlerinde yürüyüş yapan kişiler tarafından görülen ceset, ihbar üzerine olay yerine gelen polis ve sağlık ekiplerince yapılan incelemenin ardından, gemi kaptanı tarafından teşhis edildi. Hintli gemicinin cansız bedeni teşhis sonrasında Gelibolu Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

Hintli gemici Khehra Jagjit Singii’nin Rusya’nın Taupse Limanı’ndan hareket eden ve Honduras’ın Puerto Cortes Limanı’na doğru yola çıkan yük gemisine olaydan 16 saat önce İstanbul da dahil olduğu belirtildi.