Son Dakika: Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Gençlerin Kariyer Gelişimi Yolculuğu

“Webhelp ile Geleceğim” eğitim programı, gençleri kariyer gelişimi yolculuğuna davet ediyor. Genç Başarı Eğitim Vakfı ile Think Human Foundation ve Share, Think Human vakıfları tarafından hayata geçirilen; gençlerin yaşam becerilerini..

Gençlerin Kariyer Gelişimi Yolculuğu
Yayınlanma: 451 Okuma

“Webhelp ile Geleceğim” eğitim programı, gençleri kariyer gelişimi yolculuğuna davet ediyor.

Genç Başarı Eğitim Vakfı ile Think Human Foundation ve Share, Think Human vakıfları tarafından hayata geçirilen; gençlerin yaşam becerilerini güçlendirmek, dijital okuryazarlık becerilerini geliştirmek ve istihdamı desteklemek için geliştirdiği “Webhelp ile Geleceğim” eğitim programı başlıyor. Gençleri iş yaşamına hazırlamayı amaçlayan projede yetkinlik gelişim eğitimleri, teknoloji kampı ve deneyim programının olduğu “Webhelp ile Geleceğim”, 20 Kasım 2022 tarihine kadar 17-24 yaş arasındaki gençlerin başvurularını bekliyor.

Webhelp’in kurucu ortağı Olivier Duha’nın 2020 yılında kurduğu Think Human Foundation desteğiyle Türkiye’de yepyeni bir proje başlıyor. Eğitim ve kariyer geliştirme programları teknoloji sayesinde her zamankinden daha erişilebilir hale geldi fakat birçok gencin bu teknolojilere veya yetkinliklere erişim fırsatı olmuyor. Gençlere eşit eğitim fırsatları yaratmak ve profesyonel dünyada yerlerini bulmaları için gereken sosyal ve duygusal beceriler konusunda eğitimler almalarını sağlamak için Genç Başarı Eğitim Vakfı iş birliğinde hayata geçirilen “Webhelp ile Geleceğim” eğitim programına başvurular başladı.

Yenilikçi kariyer gelişimi eğitimleri, teknoloji kampı ve deneyim programı ile gençleri 21’inci yüzyılın iş hayatına hazırlayacak olan “Webhelp ile Geleceğim” eğitim programı, 20 Kasım 2022 tarihine kadar 17-24 yaş arasındaki tüm gençlerin başvurularına açık olacak.

“Gençlerin eğitime erişmesine destek olacak, profesyonel dünyada yer bulmalarını sağlayacak projelerin içinde yer almalarına özen gösteriyoruz”

Webhelp ile Geleceğim programı hakkında konuşan Webhelp Türkiye & Ortadoğu CEO’su Metin Tarakçı, “Bizim için özellikle teknolojiye ve eğitime erişim konusunda dezavantajlı olan genç yeteneklerin ve startup’ların önünü açmak ve onlara ışık tutmak çok önemli.” dedi. Sosyal sorumluluğun önemine dikkat çeken Metin Tarakçı, “Kurum ve kuruluşları değerli kılan ya da fark yaratan artık sadece ürettikleri mal ya da sundukları hizmetin kalitesi değil, topluma kattıkları ya da kazandırdıkları değerler. Genç Başarı, Think Human Foundation ve Share, Think Human Vakıfları ile geliştirilen bu program sayesinde gençlerin yeteneklerini keşfetmelerine olanak sağlanıyor. Teknoloji odaklı eğitim çalışmaları, gençlerin de kendilerini geliştirmeleri konusunda büyük bir destek olma görevini üstleniyor” diyerek sözlerini sonlandırdı.

Think Human Foundation Genel Müdürü Mary Bonneaud-Lagarde, “Dünya genelinde gençlerin girişimcilik, işe hazırlık ve finansal okuryazarlık becerilerini güçlendirme konusunda uzmanlaşmış Junior Achievement ile Finlandiya, Litvanya, Norveç, Danimarka, Estonya gibi ülkelerde birlikte güzel iş birliklerine imza attık. Türkiye’deki resmi iş birliği olan Genç Başarı Eğitim Vakfı da yıllardır faaliyet gösteren ve başarılı işlere imza atan bir vakıf. Think Human Foundation olarak, imkanları kısıtlı gençlerin topluma kazandırılması, yeteneklerinin geliştirilmesi ve hayallerinin büyütülmesi için fırsatlar yaratma misyonumuzu paylaştığımız Genç Başarı Eğitim Vakfı ile gerçekleştireceğimiz bu proje için oldukça heyecanlıyım” diyerek proje hakkındaki görüşlerini belirtti.

Genç Başarı Eğitim Vakfı Genel Müdürü Seçil Çelebi, “Toplam 800 katılımcıyla dijital ortamda yürütülecek Webhelp ile Geleceğim programında gençler; “Tasarım Odaklı Düşünme”, “İnovasyon Yönetimi”, “İş Modeli Kanvası Eğitimi”, “Yetkinlik Geliştirme Eğitimleri” konu başlıklarında tam 28 saatlik Yenilikçi Kariyer Gelişimi Eğitimleri ve Atölyelerine katılacak. Bu eğitim ve atölyelerde sunum teknikleri, etkili iletişim, zaman yönetimi gibi alanlarda da kendini geliştirme imkânı bulacak olan proje katılımcıları; ardından Phyton, yapay zekâ ve veri bilimi başlıkları altında eğitim alabilecekleri Teknoloji Kampı’na katılmaya hak kazanacak. Bu eğitimleri başarıyla tamamlayan gençler ise Teknoloji Kampı’nda kendi yapay zekâ projelerini geliştirme fırsatı yakalayabilecek. Bir yıl boyunca sürecek olan programımızı gerçekleştirmemize vesile olan Think Human Foundation ve Webhelp’e çok teşekkür ediyorum.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.