Son Dakika: 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Genel Kurul Var, Başkan Yok!

Geliboluspor’da dün (27-05-2018) olağan genel kurul vardı ama başta kulüp başkanı Mevlüt Can olmak üzere yönetim kurulunun çoğunluğu, birkaç kişi dışında gelmediği için genel kurul da gelecek haftaya kaldı. Genel..

Genel Kurul Var, Başkan Yok!
Yayınlanma: 413 Okuma

Geliboluspor’da dün (27-05-2018) olağan genel kurul vardı ama başta kulüp başkanı Mevlüt Can olmak üzere yönetim kurulunun çoğunluğu, birkaç kişi dışında gelmediği için genel kurul da gelecek haftaya kaldı.

Genel kurul çoğunluk sağlanamayıp gelecek haftaya bile kalsa başta kulüp başkanı ve mevcut yönetim kurulunun hazır bulunması gerekirdi diye düşünüyorum. Bu kadar ciddiyetsizlik içinde Geliboluspor’dan başarı beklemek artık hayalden bile öte görünüyor ne yazık ki. Genel kurul tarihi belirlenmiş ama bununla ilgili bir basın açıklaması ve duyuru dahi yapılmamış olması da bir başka konu.

Başkanı olduğu kulübün genel kuruluna gelmeyen bir başkan olabilir mi? Geliboluspor’a gönül verenler bunu nasıl karşılar hiç düşündünüz mü? Hiç kimse gelmese bile kulübün başkanı yönetimini de yanına alıp o genel kurulda hazır bulunmalıdır. Bu işler çocuk oyuncağı değil, kulüp yönetmek ciddiyet ister.

Bu kafa ve bu zihniyet ile yıllardır beklenen, özlenen başarının gelmesi mümkün değildir. Son yıllarda neredeyse her yıl yüz binlerce lira harcanıp en ufak bir başarı elde edilememesi, bir somut adım atılamaması yanında kulübün bu kadar sahipsiz kalması düşündürücü değil mi?

Bu iş nasıl olacak arkadaşlar? Bundan sonra maçlara tamamen altyapı ile çıkın diyeceğim ama sizler altyapıya da önem vermiyorsunuz ki, ne diyeyim. U-17 takımı iddiası yok diye daha bu hafta maça gönderilmedi, bu nasıl iştir? Altyapı futbolcu yetiştirmek içindir, yetiştirilmesi düşünülen gençler öncelikle maç oynamalılar, iddia yok diye maça çıkmamak gibi bir kafa yapısı ile nasıl futbolcu yetiştireceksiniz? Futbolcular sebze değil ki tarlaya ekin yetişsin. Bu iş emek ister, özveri ister.

Bir çoğumuzun yakından tanıdığı sporu ve futbolu seven kardeşimiz Altuğ Tan, kurulmasında en ön planda olduğu 26 Kasım Sporu (12-13 yaş kategorisi) neredeyse her hafta maçlara çıkarttı. Her ne kadar kahvehane köşelerinde bulduğu yandaşlarla benim arkamdan konuşsa da, verdiği sözleri tutmasa da onun çabasını görmezden gelemem, “yiğidi öldür ama hakkını ver” demişler.. Gelibolu’da ellerinde teknik adam belgeleri ile gezenler hiç bir şey yapmazken Altuğ Tan en azından bu çocuklarla ilgileniyor, onları futbol eğitimi olarak pek bir şey veremese bile bir arada tutmaya çaba harcıyor, onları sahaya çıkarıyor, maç oynamalarına vesile oluyor.

Geliboluspor da yıllardır süre gelen yanlışlar son yönetim ile inşallah sona erecek diye düşünüyordum ama gördüm ki al birini vur ötekine, gelen gideni aratır sözü tekrar tekrar ne yazık ki önsöz oluyor.

Dediğim gibi her yıl yüzbinlerce lira harcayıp bir arpa boyu mesafe alamamak tam anlamıyla israftır, beceriksizliktir, başarısızlıktır. Bu harcanan paralar tesisleşmeye harcansa şimdi yatakhanesi, kafeteryası ve içinde kulübe gelir getirecek bölümleri olan tesisler olurdu.

Tamam para olmadan başarı olmuyor ama görüyoruz işte para harcanınca da başarı olmuyor. O çok harcadı biz az harcadık, onun bütçesi fazla bizim ki az gibi polemiklere girmeye hiç gerek yok. Bu iş para kadar akıl ve planlama işi de aynı zamanda. Doğru planlama ile bugün olmasa bile yarın başarı elde etme ihtimali her zaman vardır. Zoru başarmak yerine kolayına kaçmak ve ona rağmen başarısız olunca bir çok mazeret üretmek devri artık sona ermeli.

Geliboluspor’un hedefi geçmişten günümüze kadar ki yönetimler dahil bu kafalarla ve yönetim şekilleri ile Bölgesel Amatör Lig değil olsa olsa Süper Amatör Lig’de ilk 4 takım içinde kalmak olabilir. Bu şekilde yüz binler değil milyon liralar harcansa başarının gelmesi mümkün değildir. Belediye desteğini iki üç katına çıkartsa ve hatta kulübün adına belediye eklense yine çözüm olamaz. Oysa yönetimler çözüm üretmek içindir, o yüzden göreve gelirler. Ama kendi içlerinde bile birlik beraberliği sağlayamayanlar ne yazık ki bu tür haberlere konu olurlar.

Umarım gelecek pazar günü yapılacak genel kurula başkan ve yönetim kurulu tam kadro katılırlar ve Geliboluspor’un geleceği konusunda hepimize umut aşılarlar. Yine umarım beni ve benim gibi düşünenleri yanıltırlar. Genel kurulda başka adaylar ve listeler çıkacak mı bilemiyorum ama çıkması Geliboluspor adına iyi olacaktır. Rekabet olan yerde başarı da vardır. Kalın sağlıcakla…

(Eski Site Okunma Sayısı – 1902)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.