Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Güney Marmara Bölge Planı Çalıştayı Yapıldı

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından “2024-2028 Bölge Planı” hazırlık çalışmaları kapsamında Güney Marmara Bölge Planı “Çanakkale İl Çalıştayı” gerçekleştirildi. Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen..

Güney Marmara Bölge Planı Çalıştayı Yapıldı
Yayınlanma: 389 Okuma

Güney Marmara Kalkınma Ajansı (GMKA) tarafından “2024-2028 Bölge Planı” hazırlık çalışmaları kapsamında Güney Marmara Bölge Planı “Çanakkale İl Çalıştayı” gerçekleştirildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Kalkınma Ajansları Genel Müdürlüğü koordinasyonunda yürütülen 2024-2028 Yılı Bölge Planı hazırlık çalışmaları çerçevesinde Güney Marmara Kalkınma Ajansı tarafından Hilton Hotel’de gerçekleştirilen Güney Marmara Bölge Planı Çanakkale İl Çalıştayı’na; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Çanakkale Belediye Başkanı Ülgür Gökhan, Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı, Ezine Kaymakamı Yunus Kızılgüneş, Boğaz ve Garnizon Komutanlığı adına Deniz Albay Sabri Demir, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç, İl Müdürleri, kamu kurum ve kuruluşlarının temsilcileri ve sivil toplum Kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Güney Marmara Bölgesi’ndeki mevcut sorunları ve bunlara çözüm önerilerinin getirileceği, mevcut potansiyelin kullanılabileceği bir bölge planının oluşturulması için yapılacak çalışmalarının görüşüldüğü çalıştay, Güney Marmara Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Abdullah Güç tarafından yapılan açılış konuşması ile başladı.

Yapılan konuşmanın ardından Güney Marmara Bölge Planı Çanakkale İl Çalıştayı; GMKA Uzmanı Cansel Yıldız’ın Bölge Planı hazırlanması ve 2024-2028 Güney Marmara Bölge Planının stratejik önceliklerini bilgilendirme sunumu ile devam etti.

Haber: Osman Okan

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.