Son Dakika Haberler

Güneyli Köyü’nde Şenlik Vardı

Güneyli Köyü’nde Şenlik Vardı
Okunma : 215 views Yorum Yap

‘Köy çocuklarının yalnız olmadıklarını hissettirmek, onların bizden bizimde onlardan hiçbir farkımızın olmadığını isterlerse bizden daha iyi yerlere gelerek bizleri geçebileceğine inandırmak, okumayı, bilimi ilmi sevdirmeyi amaçlamak’ maksadıyla yola çıkan Marmara Üniversitesi Güneşin Çocuklarına Yardım Kulubü bu hafta sonu Güneyli Köyü İlköğretim Okulunda köy çocukları ile buluştular.

Hafta sonu saat 12.00 gibi Güneyli İlköğretim Okuluna gelen üniversite öğrencileri okul hopörlerinden çalan Çanakkale Türküleri ile karşılanıp köy çocukları ile kucaklaştılar.

25 farklı bölümden gelen pırıl pırıl üniversiteli 25 genç, köy çocuklarıyla birlikte 5 saat boyunca 14 farklı etkinlik gerçekleştirirken, köy halkına da yaklaşık 1 saatlik okumanın, eğitimin önemi ile ilgili slaytlar izletip bilgiler verdiler.

Okul bahçesinde okul öğrencileri ile birlikte oyunlar oynayan, yarışmalar yapan gençlerin yüzlerindeki gurur, köy öğrencilerinin gözlerindeki mutluluk görülmeye değerdi.

Güneyli İlköğretim Okulu’nda yapımı devam eden okul kütüphanesine yaklaşık 350 kitap hediye eden gençler okula ve öğrencilere çeşitli hediyeler bırakarak göz yaşları içinde 5 saatlik bir buluşmanın ardından saat 17.00 gibi Güneyli Köyünden İstanbul’a gitmek üzere ayrıldılar.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)