Son Dakika: Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Geliboluspor Genel Kurulu Gelecek Hafta *** ÇOMÜ Hastanesi'nden Büyük Kampanya *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** Gazetecilere Talimat Veremezsin! *** ÇOMÜ Mükemmeliyet Merkezi Kurulacak *** Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarla Kutlandı *** 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması *** ÇOMÜ Mezuniyet Töreninde Coşku Büyüktü *** Ceylan; Yabancılar Askeri Okul Sınavına Girdi mi? *** Yapay Zekalı Hız Tespit Cihazları Kullanımda *** Bozcaada’da Kaybolan Kadın Aranıyor *** Açıklama Değil Temiz Su İstiyoruz *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Güneyli Köyünden Gelen Mesaj

Merhaba sevgili Gelibolu Gaste okurları ve tüm Gelibolu sevdalıları. Bundan böyle elimden geldiğince, dilim döndüğünce bu köşede sizlerle birlikte olacağım. Gün gelecek Gelibolu’yu yazacağım, gün gelecek spor yazacağım, yine gün..

Güneyli Köyünden Gelen Mesaj
Yayınlanma: 557 Okuma

Merhaba sevgili Gelibolu Gaste okurları ve tüm Gelibolu sevdalıları.

Bundan böyle elimden geldiğince, dilim döndüğünce bu köşede sizlerle birlikte olacağım.
Gün gelecek Gelibolu’yu yazacağım, gün gelecek spor yazacağım, yine gün gelecek ekonomi olacak konumuz, bir başka gün siyaset, belki de çok daha başka bir konuda yazdığımı göreceksiniz bir gün.

Gelelim bugünkü konumuza ve yazdığım ilk makaleye.

Geçtiğimiz günlerde Gelibolu Gaste’ye atılan bir mesaj vardı dikkatimi çeken, İ.Güneş ismiyle gönderilmişti.

İ.Güneş aynen şunları yazmıştı mesajında biraz öfkeli, birazda tedirgin.

“öncelikle selamlar güneyli köyü plajı her geçen yıl dahada kalabalaşıyor yer bulunmuyor hafta sonları bu sebeble plaj iyi bir rant kapısı haline geldi herkes bir yerleri parselleyor bu konuya dikkat çekmek istiyorum yetkililer neden bunlara izin veriyor bilmek istiyorum her yıl yenileri geliyor bu yılda geliboludan gelmişler uygun gördükleri yerleri parselliyorlar plaja tezgah açıyorlar neden geliboluda yapmıyorlar bunlar denetlensin insanlar nefes alsın herkes buraya tatile geliyor” diyordu.

İşte mesajın orijinal ve tam metni böyleydi.

Güneyli köyü gerçekten de her geçen yıl biraz daha fazla ilgi odağı olmayı başarıyor ve bu ilgi de tabii olarak faydanın yanında zarar vermeye başlıyor çevreye ve çevre insanına.

Dünyanın kendi kendini temizleyebilen ender denizlerinden biridir oysa Saros Körfezi ama önlem alınmadığı takdirde oranında kirlenmesi çok yakındır.

Okurumuzun dediği gibi, gelişi güzel bir yerleşme, her yere rastgele açılan tezgahlar, kalabalığın sebep olduğu dağınıklık, çevre kirliliği, hem görüntü hem sağlık açısından tehlike yaratan çöpler, altyapı yetersizliği ve sürekli şikayet konusu olan kanalizasyon ile içme suyu sıkıntısı.

Tüm bunlar üst üste gelince güzelim Güneyli köyü sahiline biran önce hemde hiç vakit kaybetmeden el atılması, gerekli düzenlemelerin yapılması, kargaşanın önüne geçilmesi ve eksiklerin giderilmesi kaçınılmaz görünmekte.

Oysa ki Güneyli köyü ve sahili İstanbul ile İzmir gibi iki büyük kentin geçiş noktasında Gelibolu’ya bağlı, doğasıyla ve deniziyle muhteşem bir yer.

Gelibolu ve çevresi tarihi ve doğal güzellikleriyle, her yönüyle özellikle kısa hafta sonu tatili için tercih edilmesi gereken bir yerleşim merkezi.

Yetkililere buradan sesleniyorum, çok geç olmadan bir şeyler yapılmalı, Güneyli Köyünden yükselen bu sese kulak verilmeli, insanından çevresine, alt yapısından yapılaşmasına, sahilinden esnafına kadar bir denetim ve düzenleme yapılmalı.

Geçici değil kalıcı çözümler getirilmeli.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.