Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

‘Halk Bahçesi’ne Uraz’ın Adı Verildi

Temmuz ayı mesaisini tamamlayarak tatile giren Gelibolu Belediye Meclisi, yenilenerek halkın kullanımına sunulan ‘Halk Bahçesi’ne 1969-1977 yılları arasında görev yapan ve bu tesisi ilçeye kazandıran merhum Belediye Başkanı Vedat Namık..

‘Halk Bahçesi’ne Uraz’ın Adı Verildi
Yayınlanma: 232 Okuma

Temmuz ayı mesaisini tamamlayarak tatile giren Gelibolu Belediye Meclisi, yenilenerek halkın kullanımına sunulan ‘Halk Bahçesi’ne 1969-1977 yılları arasında görev yapan ve bu tesisi ilçeye kazandıran merhum Belediye Başkanı Vedat Namık Uraz’ın adını verme kararı aldı.

Gelibolu Belediye Meclisinin Temmuz ayı olağan toplantısı, Belediye Başkanı M.Mustafa Özacar başkanlığında belediye meclis salonunda düzenlenen tek oturumla tamamlandı.

Tüm üyelerin eksiksiz olarak hazır bulunduğu meclisin Temmuz ayı mesaisinde ilk olarak, İmar Komisyonundan gelen üç imar maddesi görüşüldü. Parsel plan değişikliği içeren her üç madde de komisyonun raporu doğrultusunda üyelerin oy birliği ile kabul edildi.

Meclis gündeminde daha sonra Haziran meclisinde imar komisyonuna havale edilen ve Belediye Başkanı Özacar’ın ‘Barış Evi’ projesi ile ilçe halkına kazandırma arzusunda olduğu eski PTT binasının imar plan değişikliği görüşüldü. Ada 27, parsel 1’de bulunan 1/1000 ölçekli uygulama imar planında park alanında kalan bölge, imar komisyonunun raporu doğrultusunda ‘belediye hizmet alanı’ olarak kabul edildi. Başkan Özacar, bu binayı kuruma kazandırarak aslına uygun şekilde restore edilmesi için çalışmaları hızlandıracaklarını belirtti.
Meclis gündeminde görüşülen konulardan birisi de Belediyeye bağlı Gelibolu Kent Hizmetleri Ltd.Şti.’nin tür değişimi idi. Plan Bütçe Komisyonunda görüşülerek gündeme gelen konu MHP grubunun red oyuna karşılık CHP grubu ve Ak Parti’li üyenin oylarıyla oy çokluğu ile kabul edilerek şirket limited şirketinden anonim şirketine dönüştürüldü.

Meclisin Temmuz ayı mesaisinde meclis üyeleri, belediye sınırları içerisinde ihtiyaç duluyan bölgelerde yapılacak altyapı çalışmaları ve ilçeye yapılacak yatırımlarda kullanılmak üzere Belediye Başkanı Özacar’a 4 milyon 600 bin TL tutarında iç borçlanma yapılması ve bu borçlanmaya ilişkin işlemlerin yürütülmesi için yetki verdi.
Yoğun gündemli meclis toplantısında “Piri Reis Meydanı Çokalcı Deresi arası kentsel tasarım projesi’ kapsamında yapımı devam eden sekiz adet kafeterya ve beş adet büfenin 2886 sayılı devlet ihale kanununun 45.maddesine göre açık ihale edilmesi için belediye encümenine yetki verildi.

Meclis, İtalya’nın Gallipoli ve Rusya’nın Klintsi kenti ile kardeş kent olunması noktasında İçişleri Bakanlığı’na bildirimde bulunulması için oy birliği karar alırken, Belediye Başkanı Özacar’ın önerisi ile yenilenerek halkın kullanımına sunulan ‘Halk Bahçesi’ne 1969-1977 yılları arasında görev yapan ve bu tesisi ilçeye kazandıran merhum Belediye Başkanı Vedat Namık Uraz’ın adını verme kararı aldı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.