Son Dakika: Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Törenleri *** Kan Kokan Yasa Teklifi Geri Çekilmelidir *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Hamzakoy Yetişmez Diyenler Üzülüyor!

Gelibolu’da son günlerde ilginç şeyler oluyor. Bir kere şunu herkes biliyor ve görüyor ki Gelibolu’nun dört bir yanı tarla gibi. Tamam iyi güzel altyapı tamamlanıyor, benim çocukluğumdan beri her üç..

Hamzakoy Yetişmez Diyenler Üzülüyor!
Yayınlanma: 545 Okuma

Gelibolu’da son günlerde ilginç şeyler oluyor.

Bir kere şunu herkes biliyor ve görüyor ki Gelibolu’nun dört bir yanı tarla gibi. Tamam iyi güzel altyapı tamamlanıyor, benim çocukluğumdan beri her üç beş senede bir ama altyapı, ama yol, ama kaldırım yeni adıyla tretuar yapılır.

Bu belediyeler için vazgeçilmez bir gelenektir ve iktidara gelen her belediye en az bir kez bu işlemi yapar.. Sebebi halk arasında zaman zaman esprili şekilde anlatılır ama ben o konuya girmek istemiyorum..

Gelelim konumuza, geçtiğimiz günlerde daha doğrusu üç gün önce Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar bir açıklama yaptı. Bu açıklama tüm basına dağıtıldı. İçinde öyle kelimeler, cümleler var ki insan ister istemez merak ediyor.

Başkan Özacar, örneğin ” Hamzakoy bölgesini de içine alan Kemal Reis Caddesi’ndeki yenileme çalışmasının tüm engellemelere rağmen son aşamaya geldiğini” belirtiyor.

Bu ne demek şimdi, Hamzakoy bölgesindeki yenileme çalışmasını kim engelledi yada engellemeye çalıştı. Bu cümle kafalarda soru işaretleri bıraktı.

Sonra diyor ki, “Bizde projelerin biri biter, biri başlar”. Evet çok doğru yapılan düzgün işler herkes gibi benimde hoşuma gidiyor, Gelibolumuz için çok daha güzeli yapılmalı, imkanlar çerçevesinde bu kadar oluyordur onu da ekonomik açıdan pek bilemem ama bir başka konu daha var.

Başkan Özacar, “14 Mart’ta Gelibolu’ya gelen Cumhurbaşkanına eşlik eden bakanlarla geçen diyalogların kamuoyuna asılsız iddialarla taşınmasından duyduğu üzüntüyü dile getirdiği bir açıklama yapmıştı. Hatta önümüzdeki günlerde düzenleyeceğimiz bir basın toplantısı ile halkımızla tüm detayları paylaşacağım” demişti. Onu da sabırsızlıkla bekliyoruz…

Başkan Özacar, Hamzakoy için Gelibolu’nun aynası diyor da Hamzakoy demek Gelibolu demek değil. Gelibolu’nun neredeyse yarısı her yağmurlu havada çamur, balçık, her açık havada ise toz, toprak içinde. Yani sadece Hamzakoy ile iş bitmiyor, Öğretmen evinin alt sahil kısmından başlayacak olursak sahil, kayalıklar, Fener altı, Fener üstü, Şengül bayırı, Bayraklı Baba bayırı, astsubay ordu evi önü, Kız Meslek Lisesinden Hamzakoy Askeri Sosyal Tesislerine kadar Gelibolu’nun aynası diyebileceğimiz her yer aynı şekilde duruyor.

Hamzakoy mevkiinde bugün yarın asfalt çalışması başlayacak ama diğer yerler yaza öyle girecekse ki görünen o yönde sadece Hamzakoy yetmez. Yarın öbür gün insanlar sahile akın ettiği zaman, tozdan oturacak yer bulamayacaklar, o bölgede işyeri olanlar iş yapamayacak, sadece Hamzakoy ile ve orada yapılacak alternatif Şafak Ayini ile iş bitmeyecek. Hamzakoy’unda diğer yerlerinde en güzel şekilde görücüye çıkması tabii ki tüm Geliboluluları mutlu edecektir.

Bizler “Makyaj değil kalıcı işler yapıyoruz” diyor başkan, belediyeye kuaför muamelesi yapan yok zaten, bekleyelim görelim bakalım ilk yağmurda boyalar akacak mı akmayacak mı? İnşallah başkanın dediği gibi makyaj değil kalıcıdır, ayrıca buna en çok yine bizler Gelibolulular sevinir bundan eminim.

Bir de “Yetişmez diyenler” üzülecek açıklaması var. “Bu bölgedeki çalışmaların planlanan tarihe kadar yetişmeyeceğini düşünenler ve bu yönde dedikodu üretenler çok değil önümüzdeki hafta başında üzülecekler” diyor Başkan Özacar…

Sayın başkan kim bunlar? Bir sürü üstü kapalı açıklama yaptınız ama ele avuca gelen birşey yok. Belli ki yetişmeyecek diye çok sıkıntı yaptınız, hırs yaptınız, etrafınızdan belki de partinizin içinden bazı şeyler duydunuz ve üzüldünüz ama anlatmak istediklerinizi açıkça ifade etmediğiniz takdirde sözleriniz havada kalacaktır.

Sizi biraz önce yani saat 08.15 gibi Hallacı Mansur Türbesi’nin önünde gördüm, sabah erken bir saatte belli ki uykusuz bir gecenin ardından bayram çocukları gibi heyecanla gurur meselesi yaptığınız bölgeye gittiniz. Yalnız şunu unutmayın ki bende en az sizin kadar Gelibolu’yu seviyorum, Gelibolu’nun sadece görünen yerlerinin değil her yerinin aynı ciddiyetle ele alınmasını istiyorum, dediğiniz gibi makyaj değil iş yapılmasını istiyorum. Gelibolu’nun sadece görünen kısımlarına iş yapılırsa bu düpedüz makyaj olur.

(Eski site okunma sayıları – 1346)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.