Son Dakika: Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Geliboluspor Genel Kurulu Gelecek Hafta *** ÇOMÜ Hastanesi'nden Büyük Kampanya *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** Gazetecilere Talimat Veremezsin! *** ÇOMÜ Mükemmeliyet Merkezi Kurulacak *** Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Yarışmalarla Kutlandı *** 1 Temmuz Denizcilik ve Kabotaj Bayramı Kutlaması *** ÇOMÜ Mezuniyet Töreninde Coşku Büyüktü *** Ceylan; Yabancılar Askeri Okul Sınavına Girdi mi? *** Yapay Zekalı Hız Tespit Cihazları Kullanımda *** Bozcaada’da Kaybolan Kadın Aranıyor *** Açıklama Değil Temiz Su İstiyoruz *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Hangisi Öncelikli?

Gelibolu’nun artıları yanında doğal olarak bir çok sorunu olduğu da bir gerçek. Şimdi bu konuda hangisi öncelikli diye bir soru sorup, biraz beyin jimnastiği yapmak gerekirse ortaya nasıl bir sonuç..

Hangisi Öncelikli?
Yayınlanma: 751 Okuma

Gelibolu’nun artıları yanında doğal olarak bir çok sorunu olduğu da bir gerçek.

Şimdi bu konuda hangisi öncelikli diye bir soru sorup, biraz beyin jimnastiği yapmak gerekirse ortaya nasıl bir sonuç çıkacak bende pek emin değilim?

En önemli sorunları şöyle bir düşündüğümde, Yeni Feribot İskelesi, Doğal Gaz, Kapalı Pazaryeri, Otopark, Otobüs Terminali (Otogar), Mezbaha ve Kapalı Yüzme Havuzu öncelikli sorunlar olarak çıkıyor karşıma.

Belki sizlerin de bu listeye ilave edeceği sorunlar vardır ama bunları bir öncelik sırasına koyacak olursak hangisi en öncelikli sorun olur, onu sırasıyla hangileri takip eder?

Ben öncelikli olarak baktığımda Yeni Feribot İskelesi, Doğal Gaz ve Otopark sorununu diğerlerinden bir adım daha önde görüyorum.

Şöyle ki mevcut Feribot İskelesi araçların sırada bekleme ve geçiş güzergahlarının konutların arasından olmasından dolayı çok sakıncalı, özellikle yanıcı, patlayıcı ve parlayıcı madde ile saman taşıyan kamyon ve tır gibi büyük ve uzun araçlardan dolayı sıkıntı ve tehlike fazla. Bunun yanında bir de şehir içine geliş yolunun tamamen kapanmasından dolayı trafik akışı yönünden başka ve farklı bir sıkıntı daha yaratmakta.

Yine Doğal Gaz konusu da çok önemli ve bir türlü çözüme kavuşturulamıyor. Bu konuda değişik iddialar var, Gelibolu Belediyesi bu işin ne kadar içinde, ne kadar dışında az çok biliyorum ama işin siyasi boyutunun çok daha fazla içinde olduğu bir gerçek. Yeni Feribot İskelesi ile Doğal Gaz olayı birbirinden bağımsız gibi görünse de sonuç olarak birbirine çok benziyor.

Gelibolu’nun bir diğer acil çözülmesi gereken sorunu da Otopark sorunu bence. Paralı otopark alanlarına ilave olarak bu sorunu ortadan kaldıracak bir çözüm bulunması şart. Genelde her mevsim sıkıntılı olan ama yaz aylarında daha da can sıkan bu sorun her geçen gün büyüyor. Özellikle çarşı ve sahil kesimlerde sıkıntı çok fazla görülüyor ve hissediliyor. Buna bir de yaz aylarında şehir dışından ilçemize gelenlerin umursamaz tavırları eklenince trafik sorunu daha fazla artıyor.

Bu arada bir kaç kelam da trafik ekiplerine etmek istiyorum. Birkaç gün önce Denizbank’ın karşısında park etmiş araçların arkasında ve trafik akışını engellemeyecek şekilde dörtlüleri yakmış bir şekilde aracımın içinde bir süre beklemek zorunda kaldım. Trafik ekipleri iki kez aracımın plakasını anons ederek bekleme yapma diye uyardılar. Benim önümde iki tane daha üstelik park etmiş araç varken, Migros’un önünde turist getirmiş koca otobüs dörtlülerini yakmış beklerken benim aracımın plakasının anons edilmesini anlayamadım.

Neyse uzatmaya gerek yok. Gelibolu’nun acil çözülmesi gereken sorunları ve bunların en kısa sürede çözümlenmesi konusunda zaman zaman Sivil Toplum Kuruluşları ve gönüllüler takdir edilecek çalışmalarda bulunuyorlar ama sonuç?

Maalesef bir yerde tüm çabalar sonuçsuz kalıyor ve yine başlanılan noktaya geri dönülüyor. Bu arada bir süre önce başlatılan imza kampanyası umarım ki bir sonuç getirir.

Öncelik Gelibolu ve halkı ise bu sorunların bir şekilde çözümlenmesi gerekiyor. Bu işlere siyaset üstü bakmak ve el birliğiyle çözmek hepimizin yararına olacaktır. O parti, bu parti, şu parti yerine el birliğiyle bu sorunları ortadan kaldırmak yine bizlerin elinde. Sonuç olarak bu sorunlar yaşanırken o partili, bu partili, şu partili diye ayrılmadığına göre, yaşanan sorunları herkes ortak yaşadığına göre çözüm bulunursa yine bundan hangi partili olduğunun hiçbir önemi kalmadan herkes faydalanacak ise işi uzatmanın ve siyaset adına inatlaşmanın hiç kimseye bir yararı yok.

Herkes tarafından bilinen bu sorunların ivedilikle çözülmesi için, şimdiye kadar yapılan tüm çalışmaların, görüşmelerin, verilen emeklerin ardından bende Çanakkale Milletvekillerini, Çanakkale Valisini, Gelibolu Kaymakamını, Gelibolu Belediye Başkanını ve sorunlarla doğrudan yada dolaylı bir şekilde ilgili bulunan herkesi sorunların çözümü konusunda göreve davet ediyorum.

Gelin hep birlikte bu sorunların çözümünde el ele verin, Gelibolu halkı ve Sivil Toplum Kuruluşları zaten gerekli adımları çoktan attılar, atmaya da devam ediyorlar, sizlerde destek olun ve sorunların ortadan kaldırılması için bir adım atın. Yeter ki samimi olun, unutulmamalıdır ki, bu birlikteliğin içinde olanlar yarınlarda iyi anılacaktır.

(Eski Site Okunma Sayısı – 2361)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.