Son Dakika: Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Hastane ve Morpati Derneği’nden Örnek İş Birliği

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve Çanakkale Morpati Derneği, sokak hayvanlarının beslenmesi amacıyla anlamlı bir iş birliğine imza attı. İki kurum arasında düzenlenen protokol kapsamında, hastane personel yemekhanelerinde toplanan..

Hastane ve Morpati Derneği’nden Örnek İş Birliği
Yayınlanma: 122 Okuma

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi ve Çanakkale Morpati Derneği, sokak hayvanlarının beslenmesi amacıyla anlamlı bir iş birliğine imza attı. İki kurum arasında düzenlenen protokol kapsamında, hastane personel yemekhanelerinde toplanan yemek atıkları sokak hayvanlarının beslenmesinde kullanılacak.

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Hastanesi Başhekimi Opr. Dr. Hasan Keser, Çanakkale Morpati Derneği Başkanı Emine Akın, can dostlarımız için önemli bir iş birliği gerçekleştirdi.

Sıfır Atık Yönetmeliği Çerçevesinde Toplanan Yemek Atıkları Değerlendirilecek

Protokole göre, hastane personel yemekhanelerinde sıfır atık yönetmeliği kapsamında toplanan yemek atıkları her gün düzenli olarak Çanakkale Morpati Derneği tarafından teslim alınacak. Bu süreçte, dernek tarafından sağlanan kaplarda toplanan yemek atıkları hijyen kurallarına uygun bir şekilde taşınacak ve sokak hayvanlarına ulaştırılacak.

Hijyen ve Çevre Temizliği Ön Planda

Yemek atıklarının teslimi ve taşınması sırasında çevre kirliliğine yol açmamak için gerekli önlemler alınacak. Ayrıca, teslim sırasında hijyenik şartların korunmasından Çanakkale Morpati Derneği sorumlu olacak. Hastane, sokak hayvanlarının tüketimine uygun olmayan gıda atıklarının sorumluluğunu kabul etmeyecek ve gününde teslim alınmayan atıklar hijyenik nedenlerle imha edilecek.

Toplum ve Hayvanlar İçin Örnek Proje

Çanakkale Mehmet Akif Ersoy Devlet Hastanesi yetkilileri, bu iş birliği sayesinde hem çevreye duyarlı bir yaklaşım sergilediklerini hem de sokak hayvanlarına destek olduklarını belirtti. Çanakkale Morpati Derneği ise, bu tür iş birliklerinin diğer kurumlara da örnek olmasını dilediklerini ifade etti.

Bu anlamlı iş birliği, hem sokak hayvanlarının beslenmesine katkı sağlayacak hem de toplumda çevre bilincini artırarak örnek bir sosyal sorumluluk projesi olarak öne çıkacak.

Haber: Çanakkale İnternet ve Sosyal Medya Basın Mensupları Derneği

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.