Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Hayvan Hakları Çalışma Grubu Paneli Yapıldı

Çanakkale Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ve sahipli/sahipsiz hayvanlarla ilgili pek çok konuyu ele alan panel, 7 Aralık 2023 Perşembe günü Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası..

Hayvan Hakları Çalışma Grubu Paneli Yapıldı
Yayınlanma: 158 Okuma

Çanakkale Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu tarafından hazırlanan ve sahipli/sahipsiz hayvanlarla ilgili pek çok konuyu ele alan panel, 7 Aralık 2023 Perşembe günü Çanakkale Belediyesi Yeşil Yerel Yönetim Binası Nikah Salonunda gerçekleştirildi.

Kurumların hayvanlar (sahipli/sahipsiz) açısından sorumluluk sınırları nelerdir? Sokak hayvanlarının beslenmesi ve suyun önemi, Hayvanseverlik nedir? Gönüllü hayvansever nasıl olmalı? Kısırlaştırmanın (sahipli/sahipsiz) hayvanlar açısından önemi gibi konuların ele alındığı panele STK Temsilcileri, ÇOMÜ Öğrenci Toplulukları temsilcileri ve hayvan koruma gönüllüleri katıldı. Moderatörlüğünü ÇASEMDER Yönetim Kurulu Başkanı ve Çanakkale Kent Konseyi Hayvan Hakları Çalışma Grubu Kolaylaştırıcısı Ulviye Çalıdağ’ın gerçekleştirdiği panelde konuşmacı olarak ise, Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdür Vekili Veteriner Hekim Görkem Bakır ile Çanakkale Veteriner Hekimler Odası Genel Sekreteri Veteriner Hekim Hakan Bozkurt yer aldı.

Panelde Veteriner Hekim Hakan Bozkurt, Veteriner Hekimler Odası tarafından alınan kararlar, sokak hayvanlarının tedavileri ve beslenmeleri gibi konulara değindi. Veteriner Hekim Görkem Bakır ise, Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğünün faaliyetlerine ilişkin bir sunum gerçekleştirirken, verilen hizmetler ve sorumluluk konularına yönelik bilgiler paylaştı. Panel, soru-cevap bölümü ile sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.