Güncel Haberler: Bolayır Sahilinde Çevre Etkinliği Yapılacak *** Türk Okçulardan 4 Altın Madalya Birden *** Hamzakoy’a 200 Araçlık Otopark Yapılıyor *** Deprem Yapı Malzeme Test Laboratuvarı Kuruldu *** Zam Silsilesi Maalesef Devam Edecek *** “Tatavlada Son Dans” Sahnelendi *** Çamlık Piknik Alanı Sezona Hazırlanıyor *** Gelibolu Musiki Derneği Türk Sanat Müziği Konseri *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

Hayvan Refahı ve Popülasyon Kontrolü

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Veteriner İşleri Daire Başkanlığı ortaklığında hayata geçirilen Sahipsiz Hayvanlarda Hayvan Refahı ve Popülasyon Kontrolü projesi tamamlandı. Çanakkale merkez ile ilçe..

Hayvan Refahı ve Popülasyon Kontrolü
Son Güncelleme:711 Okuma Whatsapp

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ile İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Veteriner İşleri Daire Başkanlığı ortaklığında hayata geçirilen Sahipsiz Hayvanlarda Hayvan Refahı ve Popülasyon Kontrolü projesi tamamlandı.

Çanakkale merkez ile ilçe ve beldelerde gerçekleştirilen Sahipsiz Hayvanlarda Hayvan Refahı ve Popülasyon Kontrolü projesi kapsamında sokakta yaşayan can dostlara yönelik kısırlaştırma operasyonlarının yanı sıra tedavi ve aşılama çalışması gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Çanakkale Belediyesi Sokak Hayvanları Geçici Rehabilitasyon ve Kısırlaştırma Merkezinde gerçekleştirilen çalışmalarda 71 kedi ve 32 köpeğe kısırlaştırma operasyonu gerçekleştirilirken, bir kediye kuyruk ampütasyonu ve bir köpeğe ise abdominal herina operasyonu gerçekleştirildi.

Proje kapsamında Umurbey, Bayramiç, Küçükkuyu, Gelibolu ve Ayvacık’ta gerçekleştirilen çalışmalarda ise toplamda 107 köpek ve 22 kediye kısırlaştırma operasyonu gerçekleştirildi. Çanakkale, ilçe ve beldelerde proje doğrultusunda düzenlenen çalışmalar kapsamında toplamda 139 köpek ve 93 kedi kısırlaştırıldı. Proje kapsamında ayrıca can dostlara yönelik tedavi ve aşılama çalışmaları da gerçekleştirildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.