Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Hem Eğitim Görüyorlar Hem de Öğreniyorlar

Rahmi M. Koç Müzesi yeni eğitim-öğretim yılında öğrencileri bekliyor. Çocuklar müzede eğitim ile öğrenirken eğleniyor. Rahmi M. Koç Müzesi Öğrenme Programı, 2023-2024 döneminde de yüz yüze ve çevrim içi olarak..

Hem Eğitim Görüyorlar Hem de Öğreniyorlar
Yayınlanma: 150 Okuma

Rahmi M. Koç Müzesi yeni eğitim-öğretim yılında öğrencileri bekliyor. Çocuklar müzede eğitim ile öğrenirken eğleniyor.

Rahmi M. Koç Müzesi Öğrenme Programı, 2023-2024 döneminde de yüz yüze ve çevrim içi olarak devam ediyor. Okul gruplarına yönelik Eğitim Paketleri matematikten coğrafyaya, astronomiden enerjiye kadar ders ve konuları kapsayan kapsamlı içeriği ile öğrencilerin merak, araştırma ve inceleme duygularını geliştirmeye imkan sağlıyor. Müzenin ekim ayı eğitim atölyeleri ise miniklere eğlenceli bir hafta sonu vadediyor

Çağdaş bir müzenin en önemli görevinin ‘eğitim’ olduğu bilinciyle hareket eden Rahmi M. Koç Müzesi, yeni dönemde okul müfredatını destekleyen eğitim uygulamalarına devam ediyor. Öğrencilerin hedef ve kazanımlarına uygun hazırlanan koleksiyon ve eğitim atölyeleri ile miniklerin merak, araştırma ve inceleme duygularını geliştirmelerine imkan sağlanıyor. Müzenin Öğrenme Programı’nda yer alan etkinlikler yüz yüze veya çevrim içi gerçekleştiriliyor.

Okul gruplarına yönelik Eğitim Paketi ile öğretmenler ve öğrenciler, 2023-2024 eğitim öğretim dönemi boyunca matematik, coğrafya, tarih, fen ve teknoloji, sosyal bilgiler, astronomi ve enerji gibi ders ve konuları kapsayan eğitimlere katılabilecek. İletişim Eğitimi’nde telgraf, telefon, diktafon, televizyon gibi önemli iletişim aletlerinin nadir örneklerinin bir araya geldiği koleksiyonu inceleme imkânı bulan öğrenciler iletişim tarihine yolculuk yapıyor. Zeytinyağı Fabrikası Eğitimi’nde, gerçek bir zeytinyağı fabrikasının parçalarından oluşturulan bölümde buharlı makinenin, taşıyıcı bantlarla çevrilen değirmen taşlarının ve preslerin nasıl çalıştığı öğreniliyor. Ulaşım Araçları Eğitimi’nde ise kara, hava, deniz ve demir yolu ulaşımında kullanılan nadide araçlar yakından inceleniyor, detaylı bilgiler paylaşılıyor. Öğrenciler, Güneş saatinin çalışma prensibini, yer-yön bulmayı, ışık ve gölgenin önemini Bilimsel Aletler Eğitimi’nde öğrenme imkanı buluyor.

“RMKM Hafta Sonu Eğitim Atölyeleri” ise hem eğitici hem eğlenceli içerikleri ile ekim ayının sonuna kadar minikleri bekliyor. Kitli olan ve müze eğitmenlerinin anlatımıyla gerçekleştirilen atölyeler, çocuklara renkli bir hafta sonu vadediyor. Müzenin ekim ayı atölye programı şöyle:

14 Ekim 2023- Cumartesi
Saat: 14.00: Tasarım Atölyesi – Bugün Fırçalarım Parmaklarım (5-7 Yaş)
Ne kalem ne fırça, her şey parmaklarla… Atölyeye katılan çocuklar, marifetlerini ortaya koyarak Haliç’in güzel renklerini birlikte canlandırıyor.

21 Ekim 2023 – Cumartesi
Saat: 14.00: Arkeoloji Atölyesi – Arkeolojik Maceralar (9-12 Yaş)
Müzede yer alan arkeolojik eserlerden ilham alınarak hazırlanan bu atölyede arkeoloji bilimi, kültürel miras ve kazı teknikleri eğlenerek öğreniliyor.

28 Ekim 2023 – Cumartesi
Saat: 14.00: Tasarım Atölyesi – Parçadan Bütüne “Atatürk” (7-12 Yaş)
Çocuklar bu atölye ile müzede sergilenen anamorfoz eserinden yola çıkarak Cumhuriyetin 100’üncü yılında Atatürk portresi oluşturmaya davet ediliyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.