Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

Her Ürün Bir Emeğin Ürünüdür

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı. Güneşhan şunları söyledi: “Ahilik, adil ticaretin, dürüstlüğün, saygının ve emeğin en yüksek değerlere sahip olduğu bir kültürdür. Ustalar, çıraklarını..

Her Ürün Bir Emeğin Ürünüdür
Yayınlanma: 227 Okuma

CHP Çanakkale Milletvekili İsmet Güneşhan, Ahilik Haftası nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Güneşhan şunları söyledi:

“Ahilik, adil ticaretin, dürüstlüğün, saygının ve emeğin en yüksek değerlere sahip olduğu bir kültürdür. Ustalar, çıraklarını sadece mesleki becerilerle değil, aynı zamanda ahlaki değerlerle de yetiştirir. Bu, geçmişten günümüze taşınan bir mirastır. Ahilik, sadece meslek hayatımızda değil, kişisel yaşamımızda da yol göstericidir. Ahilik kültürünü yaşatmak, gelecek nesillerin daha adil, daha dürüst ve daha saygılı bir dünyada yaşamasını sağlamak anlamına gelir. Ahilik, sadece bir mesleği icra etmek değil, aynı zamanda daha iyi bir insan olmaktır. Bugün, bu mirası yaşatmak bizim görevimiz. Ahilik, sadece bir geçmiş değil, aynı zamanda bir gelecek mirasıdır. ‘Her el işi bir hikâyeyi anlatır, her ürün bir emeğin ürünüdür.’ Ahilik, bu emeği değerli kılan kültürdür. Bu kültürü yaşatmak, sadece bir gelenek değil, aynı zamanda bir gururdur. Ahilik geleneğini yaşatan bütün esnaf ve zanaatkârlarımızın Ahilik Haftasını kutluyorum”.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.