Son Dakika Haberler

Herşey “Can Dostlar” İçin

Herşey “Can Dostlar” İçin
Okunma : 236 views Yorum Yap

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler, kent genelinde sokakta yaşayan can dostlar için gerçekleştirdikleri çalışmaları Temmuz ayı boyunca da aralıksız olarak devam ettirdiler.

Çanakkale Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü tarafından yapılan çalışmalar kapsamında, Temmuz ayı boyunca 31 kedi ve 9 köpeğin kısırlaştırma operasyonu tamamlandı. Uzman ekiplerce alınan kedi ve köpekler kısırlaştırma işlemlerinin ardından gerekli sağlık kontrollerinden geçirilirken, 5199 Sayılı Kanun kapsamında gerçekleştirilen tedavilerinin ardından can dostlar, alındıkları bölgelere geri bırakıldı.

Can Dostlar Yeni Yuvalarına Kavuşuyor

Yürütülen çalışmalar kapsamında can dostlar için, Çanakkale Belediyesi ve kentlilerin duyarlılıkları sayesinde yeni yuvalar yapıldı. Sahiplendirme çalışmaları doğrultusunda yine Temmuz ayında 18 köpek ve 5 kedi yeni yuvalarına kavuştu.

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Kentimizi ve yaşamımızı paylaştığımız can dostlarımız ile ilgili konularda kentlilerimiz, 0286 212 60 08 ve mobil 0552 986 7128 nolu telefonlardan Veteriner İşleri Müdürlüğü ekiplerine ulaşabilirler” denildi.