Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Herşeyin Doğrusunu Allah Bilir

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM Merhaba Saygıdeğer okurlarım sizlere Hz. Meryem’in hamileliği ve Hz. İsa’nın doğumunu Allah’ın izniyle izah etmeye çalışacağım Kur’an-ı Kerim’deki sure ve ayetlerle inşallah. MERYEM suresi:17. Ayet Bimillahirrahmanirrahim “Meryem, onlarla kendi..

Herşeyin Doğrusunu Allah Bilir
Yayınlanma: 734 Okuma

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

Merhaba

Saygıdeğer okurlarım sizlere Hz. Meryem’in hamileliği ve Hz. İsa’nın doğumunu Allah’ın izniyle izah etmeye çalışacağım Kur’an-ı Kerim’deki sure ve ayetlerle inşallah.

MERYEM suresi:17. Ayet

Bimillahirrahmanirrahim

“Meryem, onlarla kendi arasına bir perde çekmişti. Derken, biz ona ruhumuzu gönderdik de o, kendisine tastamam bir insan şeklinde göründü.”

BAKARA suresi: 87 ayetine de bakabilirsiniz.

Müfessirlerin çoğunluğuna göre Ayetteki ruhtan maksat, Cebrail (as)dır.

Hazreti Meryem korkmasın ve sözünü anlasın diye Allah Teala Cebrail’i, bir insan kılığında göndermiştir.

Meryem suresi:18 ayet” Meryem dedi ki :Senden, çok esirgeyici olan Allah’a sınırım! Eğer Allah’tan sakınan bir kimse isen (bana dokunma).”

Meryem suresi: 19 ayeti “Melek: Ben, yalnızca, sana tertemiz bir erkek çocuk bağışlamam için Rabbinin bir elçisiyim, dedi.

AZİM OLAN ALLAH DOĞRU SÖYLEDİ.

HERŞEYİN DOĞRUSUNU ALLAH BİLİR.

Saygıdeğer okurlarım Hz. MERYEM hamile kaldı Allah’ın izni ile. Hz. Meryem’in durumuna açıklık getiren bitki ve hayvanlar da mevcut. İncir ağacı kendi kendini döller, ceviz ağacı da, solucan, kertenkele de kendini dölleyenlerdendir.

Allah hepimizi sevdiği kullarından olmayı nasip etsin.

Amin.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.