Son Dakika Haberler

Hikmet Buğurcu Türkiye’ye Getirildi

Hikmet Buğurcu Türkiye’ye Getirildi
Okunma : 296 views Yorum Yap

Portekiz’in başkanti Lizbon da Covid-19’a yakalanan ve Türkiye’ye getirilmesi için bir süredir sosyal medya’da yardım çağrılarının yapılan Hikmet Buğurcu İstanbul’a getirildi.

Uzun yol şoförlüğü yapan Gelibolulu Hikmet Buğurcu, nakliye için gittiği Portekiz de Covid-19’a yakalandığı için tedavi altına alınmış ve Türkiye’ye dönememişti.

Bir süredir Portekiz’de tedavi altında tutulan Buğurcu’nun Türkiye’ye getirilmesi için ailesinin girişimleri yanında sosyal medyada da arkadaşları ve dostları tarafından yardım çağrıları yapılmıştı.

Tüm bu gelişmelerin ardından Portekiz de tedavi altında olan Hikmet Buğurcu, Sağlık Bakanlığına ait özel bir ambulans uçak ile Türkiye’ye getirilerek İstanbul’da tedavi altına alındı.

AK Parti Gelibolu İlçe Başkanı ve Çanakkale İl Genel Meclisi üyesi Serhad Sürücü, Buğurcu’nun ülkemize getirildiğini sosyal medya hesabından açıkladı. Sürücü, “Portekiz’in başkenti Lizbon’da Coronavirüse yakalanarak hastahaneye kaldırılan hemşehrimiz Hikmet Buğurcu dün Sağlık Bakanlığı’mıza ait özel ambulans uçakla İstanbul’a getirilerek Başakşehir Şehir Hastanesi’nde tedavi altına alındı” dedi.