Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Hoş Geldin Yeni Yıl

Bir yıl daha acısıyla tatlısıyla geride kalıyor. Geçtiğimiz yıl da yine bu günlerde aynı dileklerle 2017 yılını karşılıyorduk, 2017 yılı bizlere, ülkemize, dünyaya neler getirdi neler götürdü bunun hesabını yapacak..

Hoş Geldin Yeni Yıl
Yayınlanma: 704 Okuma

Bir yıl daha acısıyla tatlısıyla geride kalıyor.

Geçtiğimiz yıl da yine bu günlerde aynı dileklerle 2017 yılını karşılıyorduk, 2017 yılı bizlere, ülkemize, dünyaya neler getirdi neler götürdü bunun hesabını yapacak değilim ama belki birilerine mutluluk getirirken belki de birilerinden de çok şey aldı götürdü.

Bu yılında yani saatler sonra gireceğimiz 2018 yılınında ülkemize, dünyaya, kısacası hepimize huzur, mutluluk, başarı, sağlık, bereket getirmesini diliyoruz. Acılardan uzak sevinçlerin bol olacağı bir yıl olmasını istiyoruz.

Geride bırakmakta olduğumuz 2017 yılında aramıza yeni katılanlar olurken aramızdan ayrılanlar da oldu elbet ama sonuçta hayat devam ediyor, güneş bir yandan doğarken bir yandan da batıyor, günler hızla geçip gidiyor, zamana yetişene aşkolsun.

Yeni yıla Gelibolu açısından bakacak olursak hep bildiğimiz gibi demek sanırım yanlış olmaz. Bir yandan çalışmalar devam ederken bir yandan da sorunlar olduğu gibi yerli yerinde duruyor, mesela 2017 yılında da önceki yıllarda olduğu gibi feribot iskelesi yapılmadığı için kilometrelerce uzayan araç kuyrukları gördük, kapalı pazar yeri hayalini hala canlı tutmaya çalışıyoruz, doğal gaz gelir mi gelmez mi bilinmiyor ama siyasiler gündemde kalabilmek için bu konuyu arada bir kaşımaya devam ediyorlar.

18 Mart 2017 tarihinde Lapseki’de temeli atılan, temeli atılmadan önce de geçiş ücreti açıklanan ilk köprü olma özelliğini taşıyan, Çanakkale ve Lapseki’den yapılan canlı yayınlarla dünyaya duyurulan Boğaz Köprüsü’nden henüz görünen bir parça yok.

Gelibolu Sahil Projesi yapılıyor ama yapıldıktan sonra eskisini arar mıyız sorusu da bir yandan zihinlerimizdeki yerini koruyor. Sporda ülkemizin durumu ortadayken Gelibolu’da bir tesis yani 26 Kasım Stadı yıllardır atıl halde duruyor, ne olacağı ise belli değil.

Bir yanda taşeron işçiler konusu, bir yandan elinde diploması iş arayan insanlar, bir yanda asgari ücretin belli olması, bir yanda hayat pahalılığı, bir yanda çevrecilerin doğa katliamına karşı mücadelesi derken günler geçip gidiyor.

Bir yandan eski yılı geride bırakırken, yeni yıla merhaba derken aklıma gelen gelmeyen bir sürü konu gündemimizi meşgul ediyor. Tek gerçek var ki her geçen gün insanlığımızı biraz daha kaybediyoruz, merhametimizi yitiriyoruz, umursamaz tavırlar almış başını gidiyor.

Ama bizler ilçemiz ve ülkemiz gündemindeki bunca sorunlara, iyi gitmeyen işlere rağmen birileri tarafından yılbaşı kutlanır mı kutlanmaz mı tartışmalarının içine çekilmeye çalışıyoruz. İsteyen kutlasın istemeyen kutlamasın, herkes hür iradesi ile ne yapacağını bilir. kutlamak isteyen kutlar istemeyen kutlamaz, bunda bu kadar büyütecek ne var ki?

2018 yılı umuyorum ki ülkemize insanlarımıza beklentilerini getirsin.

(Eski Site Okunma Sayısı – 926)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.