Son Dakika: Troyalı Melek Resim Sergisi Açıldı *** Geliboluspor’da Yeni Yönetim Belirlendi *** Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Hükümet Konağında Deprem Tatbikatı

Afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ve bütünleşik afet yönetimi anlayışıyla toplumda önlem alma kültürünü önceleyen ve afet öncesi, sırası ve sonrasına ilişkin bilgi ve becerileri kazandırma, tutum ve davranışları değiştirme..

Hükümet Konağında Deprem Tatbikatı
Yayınlanma: 484 Okuma

Afetlere dirençli toplum oluşturma vizyonu ve bütünleşik afet yönetimi anlayışıyla toplumda önlem alma kültürünü önceleyen ve afet öncesi, sırası ve sonrasına ilişkin bilgi ve becerileri kazandırma, tutum ve davranışları değiştirme sorumluluğu çalışmalarını yürüten AFAD Başkanlığı, 2021 yılını “Türkiye Afet Eğitim Yılı” olarak belirlemiş ve tüm illerimizde “Afet Seferberliği” başlatmıştır.

2021 Afet Eğitim Yılında verilen eğitimlerin ve yürütülen çalışmaların teoriden pratiğe dönüştürülmesi, davranış değişikliği sağlanması ve toplumda risk azalma kültürünün yaygınlaştırılması, birlikte çalışma becerisi geliştirilerek olası afetlere karşı hazır olunması amacıyla 2022 yılı “Afet Tatbikat Yılı” olarak ilan edilmiştir.

Bu çerçevede İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğünün talimatları doğrultusunda bugün Gelibolu Hükümet Konağında “Deprem Anı ve Tahliye/Toplanma Tatbikatı” yapıldı.

Sirenlerin çalmasıyla birlikte, Hükümet Konağında görev yapan tüm personel güvenli bir şekilde tahliye edilerek, toplanma alanında yerlerini aldılar.

Gelibolu Kaymakamı Bekir Abacı koordinesinde yapılan tatbikatın ardından, Kaymakam Abacı gösterdikleri başarı ve soğukkanlılık nedeniyle tüm personeli tebrik ederek, “Allah yaşatmasın ama doğal afetlere her zaman hazırlıklı olmamızda fayda var” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.