Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Hz. Meryem

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM MERHABA Saygıdeğer okurlarım Hz. Meryem’in Hz. İsa’nın doğum olayını anlatmaya devam ediyoruz Allah’ın izniyle. Bismillahirrahmanirrahim MERYEM (20).ayeti (MERYEM): “Bana bir insan dokunmamişken, ben kötü bir kadın da değilim, nasıl..

Hz. Meryem
Yayınlanma: 963 Okuma

BİSMİLLAHİRRAHMANİRRAHİM

MERHABA

Saygıdeğer okurlarım Hz. Meryem’in Hz. İsa’nın doğum olayını anlatmaya devam ediyoruz Allah’ın izniyle.

Bismillahirrahmanirrahim

MERYEM (20).ayeti (MERYEM): “Bana bir insan dokunmamişken, ben kötü bir kadın da değilim, nasıl oğlum olabilir?” dedi.

(MERYEM) 21 ayet (Ruh/melek): “Öyledir” dedi; Rabb’in buyurdu ki “Bu, bana kolaydır. Çünkü Biz, onu insanlara bir delil ve kendimizden bir rahmet kılacağız. Bu, karara bağlanmış bir hükümdür”.
(Azim olan Allah doğru söyledi.)

Saygıdeğer okurlarım Hz. Meryem’in hamile kalması için üfürülmüştü, üfürme işlemi Hz Meryem’in iç organlarından hem sperm üreten hem de yumurta üreten bir sistem ya da iki sistem vardı. Enbiya: 91 deki üfürme eylemi yumurtayı harekete geçirmiş, Tahrim: 12’deki üfürme de spermi harekete geçirmişti. Neticede sperm ile yumurta buluşup döllendi ve böylece Hz İsa yaratılmış oldu. Bu izahımız doğaya ya da bilime uygun mudur? Biyolojinin konuları arasında yer alan botanik ve zooloji konularına bakınca bu iddiamıza delil bulmamız mümkündür. Çünkü ceviz ve fındık gibi meyveler kendi kendilerini döllerler. Solucan gibi hayvanların da erkekleri olmadığından kendilerini döllemektedirler. İşte yorumunu yapmakta olduğumuz Meryem 22 ayetindeki hamilelik bu şekilde gerçekleşmiştir.
Yüce Allah Al-i İmran 59’da Hz. Adem’in yaratılışı arasında bir benzerlik kurmakta ve onların yaratılışında “ol” deyip “olmaları”nın yer aldığını söylemektedir. Hicr 29’cu ayetinde gördüğümüz gibi Hz. Adem yaratılırken de ona da üfürülmüştür.

Saygıdeğer okurlarım Yüce Allah’ın bir şeyi yaratmayı dilediğinde “ol” demesi yeter. Sonsuz ilim ve sonsuz kudrete sahip olan Allah çeşitli şekillerde yaratabilir. Allah her şeyi görür, her şeyi bilir, her şeyin tek sahibi Allah’ tır. Dört dini, dört peygambere veren de O’ dur. Dört din de Allah’ın rızasını kazanmak için uğraşır. Dört dinde de namaz, oruç, hac, zikir (Allah’ı) anma vardır.

BEN ŞAHİTLİK EDERİM Kİ ALLAH’TAN BAŞKA İLAH YOKTUR. YİNE ŞAHİTLİK EDERİM Kİ HAZRETİ MUHAMMED ALLAH’IN KULU VE PEYGAMBERİDİR.

Allah’a emanet olun inşallah.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.