Son Dakika Haberler

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek

İhtiyaç Sahibi Öğrencilere Destek
Okunma : 266 views Yorum Yap

Çanakkale Belediyesi tarafından kentteki yardımlaşma ve dayanışmayı arttırmak, yoksulluğun azalması, israfın önlenmesi, toplumsal barış ve hoşgörüyü sağlamak adına geliştirilen “Sosyal Market” ihtiyaç sahibi Çanakkalelilerin yanı sıra üniversite okumak üzere şehre gelen ihtiyaç sahibi öğrenciler için de hizmet vermeye devam ediyor.

Çanakkale içerisinde ihtiyacından fazla, kullanılmış fakat kullanılabilir nitelikte olan veya kullanılmamış ayni yardıma elverişli eşyalara sahip kişilerden bu eşyaların toplanması, aynı zamanda kullanılabilir hale getirilmesi ve şehir içerisindeki ihtiyaç sahiplerine ulaştırılması amacını taşıyan sosyal market, hafta içi saat 08.30 / 17.30 saatleri arasında faaliyet göstermekte.

Çanakkale Belediyesi tarafından yapılan açıklamada; “Evinizde kullanmadığınız taşınması zor ve kullanılabilir eşyalarınızı, salı günleri mesai saatleri içerisinde evinizden alıp, ihtiyaç sahiplerine ulaştırmanızda yardımcı oluyoruz. Ayrıntılı Bilgi için; 0 (286) 217 89 15 no’lu telefondan ulaşabilirsiniz” denildi.