Son Dakika Haberler

“İktidar Muhalefete Kulak Vermeli”

“İktidar Muhalefete Kulak Vermeli”
Okunma : 274 views Yorum Yap

Çanakkale’de gerçekleşen intihar girişimini ile ilgili yazılı bir açıklama yapan İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar, “iktidar sahiplerinin bir an önce ekonomik problemlerin çözümü için muhalefetin önerdiği sözlere ve çözümlere kulaklarını açmalarıdır” dedi.

Çanakkale’nin Gelibolu ilçesinde 28 yaşındaki bir genç geçim sıkıntıları ve işsizlik nedeniyle intihar girişiminde bulundu. İntihar etmeden önce sosyal medyadan bir paylaşımda bulunan genç, “Kuracak bir hayalim bile yok” dedi.

Göğsüne dayadığı tabancayla kendisini vuran gencin sağlık durumunun ciddi olduğu öğrenildi. Olayla ilgili İYİ Parti Çanakkale İl Başkanı Selahattin Yıldızlar yazılı bir açıklama yaptı.

“Muhalefetin Sözlerine ve Önerilerine Kulak Açılmalı”

İktidar sahiplerinin çözümler için muhalefete kulak vermesi gerektiğini ifade eden Başkan Yıldızlar, “Maalesef ülkemizde gün geçmiyor ki bir vatandaşımız işsizlik ya da gelecek ile ilgili ümitlerini hayallerini kaybettiğinden canına kıymaya kalkışıyor. Bu üzücü olay bu seferde en yakınımızda Gelibolu ilçemizde maalesef başımıza geldi. İktidarın her seferinde kürsülerde Hz.Ömer adaletinden bahsederken kendilerinin adaletsiz bir şekilde sadece 5 müteahhitti kalkındırdıkları ekonomik anlamda adeta dibe çökmüş vatandaşına elle tutulur, gözle görülür hiçbir fayda sağlamadıkları bu üzücü intihar olaylarıyla su yüzüne çıkmıştır. Umudumuz o dur ki en kısa zamanda bu haksız ve adaletsiz ekonomik dağılımın bir vatandaşımızın daha canını yakmadan sona ermesi ve iktidar sahiplerinin bir an önce ekonomik problemlerin çözümü için muhalefetin önerdiği sözlere ve çözümlere kulaklarını açmalarıdır” dedi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)