Son Dakika Haberler

İktidara Kdv İndirimi Çağrısı

İktidara Kdv İndirimi Çağrısı
Okunma : 114 views Yorum Yap

CHP Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Anayasa’mızın 23’üncü maddesiyle seyahat özgürlüğünün anayasal güvence altına alındığının altını çizerek, “Şehirlerarası otobüs terminallerinde sefer ve yolcu sayıları, zorunlu olarak seyahat etmek durumunda olan vatandaşlarımız dışında neredeyse yok denecek seviyeye inmiştir. Sürece seyirci kalmanız durumunda bir çok firma iflas edecek” diye konuştu.

Çanakkale Milletvekili Özgür Ceylan, Meclis Genel Kurulu’nda yaptığı açıklamada motorin, köprü ve otoyol geçiş ücretlerinin anayasal güvence altında olan seyahat özgürlüğünü gasp edecek düzeye ulaştığını belirterek, iktidarın KDV indirimine gitmesi gerektiğini söyledi. Özgür Ceylan, geçtiğimiz yılın Haziran ayında motorinin ortalama fiyatının 7 lira 43 kuruş olduğunu belirtirken, bugün gelinen noktada fiyatın yüzde 173 artarak, 20 lira 34 kuruşa yükseldiğini hatırlatarak, “Otoyol ve köprü geçiş ücretleri fahiş bir şekilde arttı. Şehirlerarası otobüs terminallerinde sefer ve yolcu sayıları zorunlu olarak seyahat etmek durumunda olan vatandaşlarımız dışında neredeyse yok denecek seviyeye inmiştir” diye konuştu.

Özgür Ceylan, İktidarın sürece seyirci kalması durumunda bir çok firmanın iflas edeceğini ileri sürerken, “İktidara sesleniyorum: Bu işletmelere nefes olmak, mazotta ve biletlerdeki KDV’yi düşürmek için neyi bekliyorsunuz? Köprü ve otoyol geçişleri için bir indirim yapmayı düşünüyor musunuz? Yük ve yolcu taşımacılığı yapan işletme sahipleri, kendi araçlarıyla çalışan şoför esnafı perişan durumda, bu insanların çığlığını ne zaman duyacaksınız?” diye sordu.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)