Son Dakika Haberler

İleri Dönüşüm Festivali Upcycle İstanbul

İleri Dönüşüm Festivali Upcycle İstanbul
Okunma : 95 views Yorum Yap

Upcycle Festivali’nde Fung İstanbul ve İki Kişi sahne alacak.

“Eskiye değer katan dönüşüm” sloganıyla yola çıkan sürdürülebilir sosyal etki platformu Upcycle İstanbul tarafından hayata geçirilen Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm festivali Upcycle İstanbul Art and Design Festivali’nin etkinlik detayları belli oldu. 4-5 Haziran tarihlerinde Müze Gazhane’de gerçekleşecek olan festivalde ileri dönüşümcü grup Fung İstanbul ve genç yetenek İki Kişi sahne alacak.

Sürdürülebilir sosyal etki platformu Upcycle İstanbul tarafından, ileri dönüşüm ve kaynakların verimli kullanımı konusunda bilinç oluşturmak, atıkların değerlendirilerek tekrar kullanıma kazandırılabileceğini sanat ve tasarım aracılığıyla göstermek ve her türlü dönüşümün sürdürülebilir çevresel faydalarına dikkat çekmek üzere 4-5 Haziran tarihlerinde düzenlenen Upcycle İstanbul Art and Design Festivali’nin program detayları belli oldu.

Türkiye’nin İlk İleri Dönüşüm Sahnesinde İleri Dönüşüm Müzik Deneyimi

Festival kapsamında Türkiye’nin ilk ileri dönüşüm sahnesi Upcycle İstanbul için mimar Oğul Öztunç tarafından tasarlandı. Sahne için İstanbul’un dört bir yanından palet atıkları toplandı. Sahnenin üzeri Tetra Pak’ın temin ettiği geri dönüştürülmüş karton içecek atıklarından plakalarla kaplandı.

Fung İstanbul

4 Haziran 2022 – Cumartesi Saat 18.00 – Meydan

Kendilerini etnik-enstrümantal tarzda atık malzemelerden müzik yapan ileri dönüşümcü grup olarak tanımlayan Fung İstanbul ise atıklardan yaptıkları ileri dönüşüm enstrümanlarla Çer Çöp Havası adlı albümlerinden etnik müzik konseri verecek.

İki Kişi

5 Haziran 2022 – Cumartesi Saat 19.00 – Meydan

Genç yetenekler Beliz Soyak ve Sinan Tökmeci akustik gitar-vokal olarak Türkçe-İngilizce şarkılar yorumlayacak.

Tüm Etkinlikler İçin: www.upcycleistanbul.com

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)