Güncel Haberler: Gelibolu Maratonu’nda Çanakkale Türküsü *** Uluslararası Gelibolu Maratonu 8. Kez Koşuldu *** Gelibolu’da Teoman Alpay Konseri Verildi *** CHP’li Güneşhan: “Okula Hazırlık Ateş Pahası” *** Ambulans Helikopterler Çanakkale’den Alındı *** İda Koyun Keçi Panayırı Başladı *** Nene Hatun Gemisi Çanakkale'ye Geldi *** "Haber Gönderin Yayınlayalım" Whatsapp: 05437951277

Ingenuity İlk Fotoğrafları Gönderdi

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı Nasa’nın keşif aracı Perseverance ile Mars’a gönderilen mini helikopter Ingenuity çektiği ilk fotoğrafları dünyaya gönderdi. Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı Nasa’nın internet sitesinde..

Ingenuity İlk Fotoğrafları Gönderdi
774 Okuma

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı Nasa’nın keşif aracı Perseverance ile Mars’a gönderilen mini helikopter Ingenuity çektiği ilk fotoğrafları dünyaya gönderdi.

Amerikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı Nasa’nın internet sitesinde mini helikopter Ingenuity’nin 22 Nisan’daki ikinci uçuşunda çektiği Mars’ın yüzeyini gösteren renkli 2 fotoğraf paylaşıldı.

Paylaşımda, Ingenutiy’nin Mars yüzeyinde yerden 5,2 metre yükseklikte 80 saniye civarında uçtuğu ve üzerindeki renkli kamera ile ilk görüntüleri kaydettiği ifade edildi.

Amarikan Ulusal Havacılık ve Uzay Ajansı Nasa’nın Ingenuity isimli mini helikopteri, 19 Nisan’da gerçekleştirdiği yaklaşık 1 dakikalık ilk başarılı uçuşu ile “başka bir gezegende uçurulan ilk hava aracı” olarak tarihe geçmişti.

Nasa tarafından yapılan açıklamada, Mars’taki atmosfer yoğunluğunun Dünya’nın yaklaşık yüzde 1’i kadar olduğu ve bu nedenle Ingenuity’yi yerden kaldırmak için ultra hafif malzemeler ve Dünya’da gerekenden daha hızlı dönen her biri 123 santimetre uzunluğunda 4 adet pervane kullanıldığı belirtildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.