İnsan Haklarına Saygı Konferansı

Gelibolu da “Birlikte Yaşam Kültürünün Oluşmasında İnsan Haklarına Saygının Önemi” konulu konferans düzenlendi. Gelibolu Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen ve Çanakkale Barosu Arabulucu Avukatlarından İsmail Kahraman tarafından verilen “Birlikte..

İnsan Haklarına Saygı Konferansı
Son Güncelleme:318 Okuma Whatsapp

Gelibolu da “Birlikte Yaşam Kültürünün Oluşmasında İnsan Haklarına Saygının Önemi” konulu konferans düzenlendi.

Gelibolu Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonunda düzenlenen ve Çanakkale Barosu Arabulucu Avukatlarından İsmail Kahraman tarafından verilen “Birlikte Yaşam Kültürünün Oluşmasında İnsan Haklarına Saygının Önemi” konulu konferans ilgiyle izlendi.

Avukat İsmail Kahraman, Türk Medeni Kanunu’nda iki ayrı iyi niyet kuralına yer verildiğini belirterek, “gerçekten de TMK. m. 2/I’e göre “Herkes haklarını kullanırken ve borçlarını yerine getirirken dürüstlük kurallarına uymak zorundadır olduğunu da” söyledi.

Avukat İsmail Kahraman, “günümüz itibarı ile insan haklarında gelinen son nokta, insan haklarının tasnifi olmuştur. Literatürde genel kabul, dört kuşak insan haklarının varlığıdır” dedi.

Konferansta 1’inci kuşak, 2’nci ve 3’üncü kuşak haklarından da bahseden Çanakkale Barosu Avukatı İsmail Kahraman’a konferans sonunda Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar tarafından teşekkür edilerek çiçek takdim edildi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.