Son Dakika: Bu Cana Yardım Edecek Kimse Yok Mu? *** Gelibolu’da TSM Bahar Konseri Verildi *** Şehit Ağırman Gelibolu’da Toprağa Verildi *** 19 Mayıs Çanakkale’de Coşkuyla Kutlandı *** Gelibolu’da 19 Mayıs Törenleri Yapıldı *** Gelibolu’da Klasik Müzik Rüzgarı Esti *** Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İnsanlık İçin En Doğru Seçenek Barıştır

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, özellikle son günlerde Afganistan’da yaşanan olayları örnek göstererek 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutladı. Erkek’in sözleri şöyle: “Son günlerde yaşadığımız olaylar..

İnsanlık İçin En Doğru Seçenek Barıştır
Yayınlanma: 530 Okuma

CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Çanakkale Milletvekili Muharrem Erkek, özellikle son günlerde Afganistan’da yaşanan olayları örnek göstererek 1 Eylül Dünya Barış Gününü kutladı.

Erkek’in sözleri şöyle: “Son günlerde yaşadığımız olaylar da göstermiştir ki ‘ille de barış, ille de barış’ demeliyiz. Suriye’de 10 yılı bulan savaş durumunun o ülkede yaşayanları nasıl etkilediğini yakından görüyoruz. Afganistan’da ‘kalırsam zaten ölürüm, uçağın tekerine sarılırsam belki kurtulurum’ demeyi bile göze alan insanların trajedisini dünya görüyor.

Artık tüm dünya anlamalı ki savaş öldürür, barış yaşatır. Barış insanlık için olan doğru seçenektir. Savaşın ateşi maalesef sadece bulunduğu ülkeyi yakmıyor. Yakın coğrafya ve tüm dünya savaşın zehrini soluyor.

Barış kendiliğinden gerçekleşen, insanlara bahşedilen bir şey değildir. Barış bir zihniyettir. Politikası barış olmayan bir iktidar, vatandaşlarına ve insanlığa yararlı olamaz. Aksine büyük zarar verir. O nedenle 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde en güzel dileğimiz barış olmalı.

Büyük Ozanımız Nesimi Çimen’in dediği gibi:

‘Son bulsun savaşlar kimse ölmesin,
Barış güvercini uçsun dünyada’

Gelecek güzel günlere olan inançla 1 Eylül Dünya Barış Günü kutlu olsun.”

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.