Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

İnternet Gazetecileri Güçleniyor

Çanakkale İnternet ve Sosyal Medya Basın Mensupları Derneği kuruluyor. Çanakkale ve ilçelerinde internet ve sosyal medya üzerinden yayın yapan gazeteciler birlikten güç doğar ilkesiyle ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Truva Otelinde gerçekleşen..

İnternet Gazetecileri Güçleniyor
Yayınlanma: 187 Okuma

Çanakkale İnternet ve Sosyal Medya Basın Mensupları Derneği kuruluyor.

Çanakkale ve ilçelerinde internet ve sosyal medya üzerinden yayın yapan gazeteciler birlikten güç doğar ilkesiyle ilk toplantılarını gerçekleştirdi. Truva Otelinde gerçekleşen toplantıya birçok ilçeden ve il merkezinden gazeteciler katıldı. Çanakkale’de gazetecilik mesleğini korumayı, ahlak ilkelerini sürdürmeyi, iletişim ve düşünce özgürlüğünü desteklemeyi amaçlayan gazeteciler yeni derneğin kurulmasını kabul etti. İletişim ve düşünce özgürlüğünün önemini vurgulamak amacıyla bir araya gelen gazeteciler fikir alışverişinde bulundu. Kurulacak olan derneğin, üyeleri arasında geçerli olacak medya etik ilkelerini belirleyecek ve bu ilkeler, tarafsızlık, doğruluk, objektiflik gibi temel prensiplere dayanarak gazetecilik mesleğini daha güvenilir hale getirmeyi hedeflediklerin vurguladılar.

10 Ocak Çalışan Gazeteciler gününde kuruluşu tamamlanıp, hedefleri açıklanacak olan “Çanakkale İnternet ve Sosyal Medya Basın Mensupları Derneği” kurucuları belirlendi. Derneğe üye olan kuruluşlar ve gazeteciler 10 Ocak günü toplanarak bir basın açıklaması gerçekleştirecekler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.