İrem Arslan “Pembe” Çıktı

İrem Arslan’ın söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan ilk teklisi ‘Pembe’ 19 Kasım Cuma günü Babajim İstanbul etiketiyle dinleyici ile buluştu. İrem ilk şarkısında, pembe bulutlara bakarak geleceğini görmek,..

İrem Arslan “Pembe” Çıktı
Son Güncelleme:383 Okuma Whatsapp

İrem Arslan’ın söz, müzik ve düzenlemesi kendisine ait olan ilk teklisi ‘Pembe’ 19 Kasım Cuma günü Babajim İstanbul etiketiyle dinleyici ile buluştu.

İrem ilk şarkısında, pembe bulutlara bakarak geleceğini görmek, kendi yolunu bulmak istiyor.

Hayatına yön vermeye çalıştığı, müzisyen olmaya karar verdiği yıllardaki varoluşsal sancılarını Akdenizli bir kadın rahatlığıyla göğüsleyen İrem’in umut dolu sesi, Canfeza’nın buğulu kemençesine karışıyor.

Kafasındaki sorulara merakla yaklaşan genç kadının içindeki sesler parçada kadın korosuyla duyuluyor. Parça ilerledikçe İrem “bir yol” aramaktan vazgeçip yolda olmanın keyfine varıyor.

Hareketli ritmik yapısı, romantik dokusu ve nihavend melodileriyle şarkı tam bir İstanbul şarkısı.

2017’den bu yana İtalya’da, İrlanda’da çalınan, İstanbul sahnelerinde pişen Pembe, İrem’in Babajim İstanbul etiketiyle çıkacak şarkılarının ilki.

İrem Arslan Kimdir?

Çocuk yaşlarda Antalya Devlet Konservatuvarı’nda yarı zamanlı piyano öğrencisi olarak müzikle tanışan İrem Arslan, müzik hayatına Boğaziçi Üniversitesi’nde İşletme okurken müzik kulübü korolarında şarkı söyleyerek başladı.

O dönem bir yandan Bümk Orkestra’da söylerken bir yandan da Elif Çağlar, Başak Yavuz, Sibel Köse ve Randy Esen’den caz vokal dersleri aldı; NY Jazz Workshop, Berklee Umbria Jazz Clinics, Siena Jazz Workshop ve Bahçeşehir Üniversitesi Caz Sertifika Programı’nı tamamladı.

Her zaman kendini, müziğini ve sesini geliştirmek için çalışan İrem akabinde Bahçeşehir Üniversitesi’nde caz vokal yüksek lisans programına başladı.

Sesini yalnızca Türkiye’de duyurmakla kalmadı, 2015’te Dışişleri Bakanlığı bursuyla Avustralya’ya gitti ve Gondwana 100.Yıl korosuyla Sydney Opera Binası’nda verilen konserlerde yer aldı. İrlanda’da yaşadığı 2018 yılında Aleka Potinga ile caz vokal çalışan İrem, bu dönemde İspanyol DJ WRU ile yaptığı üç featuringi tekli olarak dijital platformlarda yayımladı.

İrem halen Chromas’ta soprano olarak söylüyor. Koroyla birlikte 2019’da Bobby McFerrin ile konser verdi, yurtdışı turnelerine katıldı, üç sezon boyunca da Zorlu PSM prodüksiyonu ‘Damdaki Kemancı’ müzikalinin kadrosunda yer aldı.

Şimdilerde İTÜ Müzik İleri Araştırma Merkezi Etnomüzikoloji bölümünde vokal üzerine yüksek lisans yapan İrem, 2017’den beri kendi ismiyle çeşitli mekanlarda sahne alırken en keyif aldığı işlerden biri olan vokal koçluğuna da devam ediyor.

Spotify’da dinlemek için
open.spotify.com/track/0pPA1kViFZfSNj39ChxExC?si=9OD_tj4EQtW7_1F28x5NYQ

Künye:

Prodüktör: Meriç Şeker & Babajim İstanbul
Söz, Müzik & Düzenleme: İrem Arslan
Kayıt & Miks: Burak Serter
Mastering: Güven Ersoysal
Vokal: İrem Arslan
Gitar: Efe Artun Yüksel
Kontrbas: Oğulcan Akça
Davul: Ayberk Garagon
Kemençe: Elif Canfeza Gündüz
Koro: Chromas (Öykü Nalbant, Berru Tüze, İlayda Parçalı, Bengi Şiir Umutlu, Asya Özcan, Kübra Gökçe, Merve Kayserilioğlu, Dilem Avşar)

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.