Son Dakika: Bülent Turan; “Ekmekle Oynayanın Derdi Bitmez” *** Bayram Geleneği Sağlığınızı Bozmasın *** Gelibolu’da Yaz Spor Okulları Başlıyor *** “Dünya Okyanuslar Günü” Çalıştayı Yapıldı *** Makam Aracı İçin İhale Yapılacak *** Çanakkale Cephesi Kartpostal Sergisi Açıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İş Oryantasyonu Sanal Ortama Taşındı

Yeni nesil teknolojilerin iş dünyasına yansımasını temsil eden bir konsept olarak öne çıkan 360° Oryantasyon Deneyimi, gerçek ofis görüntüleri içererek yeni çalışanlara etkileşimli, eğlenceli, keyif verici bir deneyim sunuyor. Dijital..

İş Oryantasyonu Sanal Ortama Taşındı
Yayınlanma: 586 Okuma

Yeni nesil teknolojilerin iş dünyasına yansımasını temsil eden bir konsept olarak öne çıkan 360° Oryantasyon Deneyimi, gerçek ofis görüntüleri içererek yeni çalışanlara etkileşimli, eğlenceli, keyif verici bir deneyim sunuyor.

Dijital ikiz teknolojiyle beraber yeni işe başlayan personel,ofisleri, büyük çalışma alanlarını tüm gün gezmek ve bilgileri dinlemek yerine istedikleri yeri istedikleri kadar gezip ihtiyaç duyabilecekleri tüm bilgilere kolayca erişme imkanına sahip oluyor.

Pandemi Koşulları Dijital Oryantasyona İlgiyi Artırdı

Pandemi ile birçok farklı alanda hibrit çalışma düzenine geçilmesi ve uzaktan çalışma modelinin yaygınlaşması sanal tur oryantasyonuna talebi daha da artırdı.

Uzaktan çalışma modeli ile istihdam edilen yeni çalışanlar ofis ortamlarını, sanal tur oryantasyonu sayesinde kolay ve eğlenceli bir şekilde tanıma fırsatı yakalıyor.

Yeni Nesil Oryantasyon Eğitimi Nasıl Hazırlanıyor?

Yeni nesil oryantasyon eğitiminin hazırlanışı hakkında bilgi veren Media Rubic Dijital Eğitim Çözümleri Genel Müdürü Berkay Batallı, “Öncelikle lazer ve kızılötesi tarama teknolojileri kullanarak kurumların fiziksel yapısının 3D dijital ikiz kopyalarını hazırlıyoruz. Katılımcılar dijital dünyaya aktarılan 3D ortamda gezerek fiziksel yapı hakkında bilgi sahibi oluyorlar.

Oryantasyon sürecine eklediğimiz oyunlaştırma teknikleri ile katılımcılar, atanan farklı görevleri tamamlayarak ortamı uzaktan deneyimleme fırsatı yakalıyorlar. Böylece hibrit çalışma modelinde de oradaymış hissiyatıyla kurum kültürünü öğreniyorlar.

Yeni çalışanların oryantasyon sürecine özel hazırlanan interaktif içerik, scorm altyapısına uygun şekilde tasarlanarak tüm LMS platformları ile uyumlu hale getirildi. Böylelikle LMS platformlarından alınan eğitim/kullanıcı raporlarına da veri sağlamış oluyor.

Umarım böyle keyifli ve öğretici deneyimi tüm kurumların oryantasyon süreçlerinde görebiliriz. Bu süreç kurumlar için hem maliyet hem de zaman tasarrufu konusunda oldukça avantajlı oluyor. Bizde bu sürece katkı sağlayabilmek için tüm kurumlara elimizden gelen desteği vermeye hazırız” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.