Güncel Haber: CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** Çanakkale’de Kadınlar Birliği 100. Yıl Sergisi Açıldı *** “Cumhuriyet’e Doğru” Çanakkale’de Sahnelendi *** Orman Köylülerine Zeytin Fidanı Dağıtıldı *** Troas Kültür Rotası Doğa Yürüyüşü Yapıldı *** Sevgi Evlerinde Kalan Çocukların Piknik Buluşması *** "Whatsapp Haber İletim Hattı: 05437951277

İşçilere Asgari Ücret Üzerine % 66 Zam Yapıldı

Gelibolu Belediyesi’nde çalışan memur ve işçiler için Tüm Bel-Sen ve Belediye-İş Sendikaları ile toplu iş sözleşmeleri imzalandı. Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile Gelibolu Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Belediye..

İşçilere Asgari Ücret Üzerine % 66 Zam Yapıldı
Yayınlanma: 197 Okuma

Gelibolu Belediyesi’nde çalışan memur ve işçiler için Tüm Bel-Sen ve Belediye-İş Sendikaları ile toplu iş sözleşmeleri imzalandı.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile Gelibolu Belediyesi ile KESK’e bağlı Tüm Belediye ve Yerel Yönetim Hizmetleri Emekçileri Sendikası (Tüm Bel-Sen) Çanakkale Şube Başkanı Bülent Barın arasında sözleşme imzalandı.
Gelibolu Belediyesinde çalışan memurları kapsayan toplu sözleşme için düzenlenen imza törenine Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Tüm Bel-Sen Çanakkale Şube Başkanı Bülent Barın, şube yöneticileri ile Gelibolu Belediyesi iş yeri temsilcileri katıldılar.

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar’ın makamında gerçekleştirilen toplu iş sözleşmesi 31 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olacak. Belediye personeli memurlar için yapılan toplu iş sözleşmesinin hayırlı olmasını dileyen Başkan Özacar; “Kurumumuzda görev yapan memurlarımızı ilgilendiren toplu iş sözleşmesini KESK’e bağlı Tüm Bel-Sen’in Çanakkale Şube Başkanı Bülent Barın ve yöneticileri ile bir araya gelerek imzaladık.

31 Mart 2024 tarihine kadar geçerli olacak, ekonomik koşullarda iyileştirme yapılan Toplu İş Sözleşmesinin hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

İşçilere Asgari Ücret Üzerine % 66 Oranında Zam Yapıldı

Gelibolu Belediye Başkanı Mustafa Özacar ile Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden, belediye iştiraki olan Gelibolu Kent Hizmetleri A.Ş ve Gelibolu Yarımadası Katı Atık Birliği ile Gökbüet Barajı Su Birliği’ndeki personelleri kapsayan 1 yıllık sözleşmeyi imzaladı.

Gelibolu’da Atatürk Kültür Merkezi salonunda gerçekleştirilen imza törenine Gelibolu Belediyesinde ve Birliklerde çalışan personeller katıldı. Toplu İş Sözleşmesi imza töreninde bir konuşma gerçekleştiren Başkan Özacar, “emeğin savunulmasında örgütlenmeye fazlasıyla saygı duyduklarını, emekçileri ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılara ezdirmeyeceklerini belirterek; “Tarihimizin en ağır ekonomik krizini yaşadığımız bugünlerde emekçilerimizi enflasyona ezdirmeyerek, maaşlarına asgari ücretin üzerine sosyal haklarla birlikte % 66 oranında zam yaptık.

Belediye-İş Sendikası Balıkesir Şube Başkanı Yüksel Özden ile imzaladığımız bir yıllık Toplu İş Sözleşmesi Belediyemiz işçilerine, şirket çalışanlarımıza, Başkanlığını yürüttüğüm Gelibolu Yarımadası Katı Atık Birliği ile Gökbüet Barajı Su Birliği’ndeki personelimize hayırlı olsun” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.