Güncel Haberler: Eğritaş Anaokulu ve Cami İnşaatı Çalışmaları *** Kadınlar Derneği Yönetimi’nden Başkan Özacar’a Ziyaret *** Tenis Kortları Yapımı Devam Ediyor *** Oy Kullanacak Hastalara Destek Olunacak *** Eğritaş Sahilinde Kumsal Temizleniyor *** Gelibolu Belediyesine 55 Personel Alınacak *** Orman Yangınlarıyla Mücadele Toplantısı Yapıldı *** "Haber Gönderin Yayınlayalım"

İskelenin Kapatılması Devamlı Bir Durum Değil

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından kapatılan Çardak Feribot İskelesi konusunda GELÇAR Genel Müdürü Suat Berinde tarafından yazılı bir bilgilendirme yapıldı. krizi bir an önce çözmeye çalışıyoruz. İskelenin işletici kuruluşu..

İskelenin Kapatılması Devamlı Bir Durum Değil
Son Güncelleme:404 Okuma Whatsapp

Geçtiğimiz günlerde Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından kapatılan Çardak Feribot İskelesi konusunda GELÇAR Genel Müdürü Suat Berinde tarafından yazılı bir bilgilendirme yapıldı.

krizi bir an önce çözmeye çalışıyoruz. İskelenin işletici kuruluşu olan Çardak Belediyesi’nin 12.04.2022 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvuru yaptığını belirten, Çanakkale Boğazı’nda Gelibolu ilçesi ve Lapseki ilçesine bağlı Çardak beldesine deniz ulaşımını sağlayan GELÇAR’ın Genel Müdürü Berinbe yaptığı yazılı açıklamada şu ifadelere kullandı;

Geçici İşletme İzin Belgeleri Yıllık Verilir

Çardak Feribot iskelesi de GESTAŞ’a ait diğer feribot iskeleleri Gelibolu, Lapseki, Eceabat, Çanakkale ve Kilitbahir gibi, yıllık verilen geçici işletme izin belgesi ile faaliyetlerine devam etmektedir.

Önlem Amaçlı Geçici Olarak Kullanıma Kapatılmıştır

Çardak Feribot İskelesi İşletme İzin Belgesi süresi içerisinde yenilenemediği için, Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından önlem amaçlı geçici olarak kullanıma kapatılmıştır.(14.06.2022) Devamlı bir durum söz konusu değildir.

Geç Kalınmış Bir Başvuru Değildir

Çardak iskelesi işletici kuruluşu olan Çardak Belediyesi; İşletme İzin Belgesini almak üzere 12.04.2022 tarihinde Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne başvurusunu yapmıştır.

Maalesef Bakanlıktan İşletme İzin Belgemiz Süresi İçerisinde ve Hala Gelmemiştir

Bakanlık; Çanakkale Liman Başkanlığını gerekli kontrol ve denetimleri yapmak üzere görevlendirmiştir. 31.05.2022 tarihinde Çardak iskelemiz, Çanakkale Liman Başkanlığı tarafından sörvey yapılarak başarılı bir şekilde geçmiştir. Çanakkale Liman Başkanlığı; olumlu bir şekilde raporu, İşletme İzin Belgesi verilmek üzere, Ulaştırma ve Altyapı Bakanlığı Tersaneler ve Kıyı Yapıları Genel Müdürlüğü’ne göndermiştir. Maalesef bakanlıktan İşletme İzin Belgemiz süresi içerisinde ve hala gelmemiştir.

100’e Yakın Çalışanımızın Bayram Öncesi İşsiz Kalmasına Siyasilerimiz ve Devletimizin Razı Geleceğini Düşünmüyorum

Çardak Belediye Başkanımızla beraber, evrağımızın beklediği, bakanlıktaki Genel Müdür seviyesindeki yetkililerle ve Çanakkaleli siyasetçilerimizle sürekli temas kurarak, krizi biran önce çözmeye çalışmaktayız. 100’e yakın çalışanımızın bayram öncesi işsiz kalmasına siyasilerimizin ve devletimizin razı geleceğini düşünmüyorum.

Bakanlıktan gelecek cevaba göre kamuoyunu daha detaylı bilgilendireceğiz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.