Son Dakika: Lapseki’de İşçiler Göçük Altında Kaldı *** İnternet Gazetecilerinden Erkek’e Ziyaret *** Aranan Kaçak Gelibolu’da Yakalandı *** Çanakkale’de 33 Afgan Kaçak Yakalandı *** Wedding Show 2024 Fuarı Çanakkale’de Yapıldı *** “Lion King” Film Orkestrası Eşliğinde İzlenecek *** Gelibolu Obeziteye İyi Gelen Besinler Hangileri *** Belediye Meclisi 2’nci Kez Toplandı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İşkur Ne İş Yapar?

Çok enteresan işler oluyor ülkemizde, geçmiş aylarda Ankara’da aynı şekilde yapılan paylaşımlar görmüştüm ve nihayet Gelibolu’ya da gelmiş muhteşem iş edinme sistemi. Önce işçi alınacak yerden söz ediliyor, sonra işin..

İşkur Ne İş Yapar?
Yayınlanma: 796 Okuma

Çok enteresan işler oluyor ülkemizde, geçmiş aylarda Ankara’da aynı şekilde yapılan paylaşımlar görmüştüm ve nihayet Gelibolu’ya da gelmiş muhteşem iş edinme sistemi.

Önce işçi alınacak yerden söz ediliyor, sonra işin niteliği ve aranan elemanların niceliği yazılıyor ve onunda ardından sosyal haklardan söz edilerek konu noktalanıyor.

Gelelim sonrasına bu ülkenin iş bulma kurumu (İşkur) yok mu kardeşim? İş arayanların başvurması gereken yer İşkur değil mi, işverenlerin eleman bulmak için İşkur’a başvurması gerekmiyor mu?

İşte size çürümüşlüğün, kokuşmuşluğun, kul hakkı yemenin resmi…

Gelibolu’ya bağlı Adilhan Köyü Muhtarlığı tarafından sosyal medya uygulaması Facebook’ta 15 Eylül 2021 tarihinde yapılan bir paylaşım.

“Kara Sismik Müdürlüğünün devam eden projesi için6 ay boyunca çalışacak 50 mahalli personel ihtiyacımız bulunmaktadır. Evreşe dolayında gerçekleşe proje bitiminde istendiği taktirde Uzunköprü’ye geçiş sağalanacak olup 5.000TL net maaş ve maaş üzerinde sigorta primi yatılacaktır. Mesai saatleri 6.30-18.30 arasında olup yemek ulaşım firmaya aittir.18-55 yaş arası erkek eleman aranmaktadır. Personelin aşağıda listelenen Çanakkale’nin Gelibolu ilçesi ve ilçenin aşağıdaki köylerinden olması gerekmektedir.
Kocaceşme
Kavakköy
Adilhan
Kalealti
Şadilli
Suleymaniye
Bayramic
Yülüce
Evreşe
Başvurular Ak Parti İlçe Başkanlığı’na 20.09.2021 tarihine kadar 05435663080 nolu telefona yapılabilir.”

İlan sonunda verilen 05435663080 nolu telefonu aradım, şartları öğrenmek isteyecektim ama cevap vermediler. Şahsen bu yazılanlardan utandım, hangi siyasi parti olursa olsun, bu ülkenin insanlarının böylesi bir duruma düşürülmesi hiç hoş değil. Karın tokluğu için çalışmak zorunda olan insanların siyasetçilerin eline düşmesini anlayamıyorum. Rızk Allah’tan deyip sonra bu ülkenin resmi iş ve işçi bulma kurumu olan İşkur’u devre dışı bırakarak alınacak işçileri siyasetin çemberinden geçirmeye kalkmak anlaşılır gibi değil.

Bu düşüncelerim tamamen Adilhan Köyü Muhtarlığı’nın paylaşımı sonucunda ortaya çıktı, muhtarlık bu paylaşımı yaptıysa nerede demokrasi, nerede insanların hakkı, nerede kul hakkı diye sormak gerekmez mi? Bir yanda İşkur’a başvuran bir sürü işsiz insan evine ekmek götürmek için, iş bulabilmek için bekleyecek ama diğer yandan iş ilanları bir siyasi partinin tercihinden geçecek. Gerçekten ayıptır…

Umarım bu konuda yetkililer tarafından bir açıklama yapılır ve iş için aş için bekleyen insanlar işçi alacak olan bu işyerine İşkur tarafından hiç bir siyasi baskı olmadan yönlendirilirler ve iş sahibi olur evlerine, çoluk çocuklarına ekmek götürürler.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.