Son Dakika: Tarihi Alan Başkanlığına Tarihi Fotoğraf Albümü *** Daha Güçlü Bir Hastane Kampanyası Başladı *** Meclis Toplantısında Borçlanma Yetkisi Verilmedi *** Yaz Spor Okullarında Etkinlikler Başladı *** Güneşhan; “Bu Bir Meslek Kanunu Değil” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İstanbul ve Kudüs’ün Fethi Coşkuyla Kutlandı

Fetih programı Tv5, Kanal 42, Kudüs Tv, AGD Tv ekranları başta olmak üzere birçok ulusal ve yerel televizyon kanalı ile radyolar vasıtasıyla evlere taşındı. Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olan..

İstanbul ve Kudüs’ün Fethi Coşkuyla Kutlandı
Yayınlanma: 692 Okuma

Fetih programı Tv5, Kanal 42, Kudüs Tv, AGD Tv ekranları başta olmak üzere birçok ulusal ve yerel televizyon kanalı ile radyolar vasıtasıyla evlere taşındı.

Türkiye’nin en büyük gençlik hareketi olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Milli Gençlik Vakfı (MGV), her yıl düzenlediği İstanbul’un Fethi Programı’nı bu yıl Kudüs’ün Fethi ile beraber online olarak gerçekleştirdi. Her yıl fetih coşkusunu stadyumlarda, salonlarda omuz omuza yaşayan on binlerce AGD’li genç, bu yıl koronavirüs tedbirleri nedeniyle fiziken bir arada olamasa da yürekleri ile bir arada olup bu coşkuyu kutladı.

Programda Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk, Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan ve Hamas Yurt Dışı Sorumlusu Halid Meşal; fethin manası ve programın önemiyle ilgili konuşmalarını gerçekleştirdi. Ezgiler, marşlar, mehteran gösterisi, fethi anlatan sinevizyon gösterimleri ve bir dizi etkinlikle fetih coşkusu tüm dünyada yaşandı.

Asiltürk “İstanbul’un fethi bizim tarihimizin en parlak sayfalarındandır”

Programda konuşmalarını gerçekleştiren Saadet Partisi Yüksek İstişare Kurulu Başkanı Oğuzhan Asiltürk; fetihlerin milletimiz, İslam alemi ve insanlık açısından önemine vurgu yaptı.

Asiltürk şunları ifade etti:

“Bu kutlamaların milletimize, İslam alemine ve tüm insanlığa hayırlar getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Şu konuyu tekrardan ifade etmekte fayda var. Milli Görüş; milletimizin kendisidir, aslıdır, inancıdır ve kimliğidir.
İstanbul’un Fethi’ni, fetih ve gençlik şöleni olarak kutluyoruz. Çünkü Fatih Sultan Mehmet Han en güzel bir gençlik örneğidir. Bütün imanlı gençlerimiz, Fatih Sultan Mehmet Han’ı, bu büyük insanı gençliğe örnek kabul etmektedirler.”

Karamollaoğlu “Kudüs, kanayan yaramızdır”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu konuşmasında; Dünyadaki zulümlerin sona ermesi için İslam aleminin bir araya gelmesi ve birlik olması gerekliliğine vurgu yaptı.

Karamollaoğlu şunları ifade etti:

‘Ecdadımız büyük bir destan yazdı. Peygamber Efendimiz (sav)’in müjdesini verdiği fetih gerçekleşti. Bu fetihlerin verdiği manalar geniştir. Bir fethin gerçekleşmesi, bir mücadelenin başarıya ulaşması ancak ve ancak inançla, azimle ve fedakarlıkla olur. Bunlar yetmez, işin gereğinin sağlanmasıyla fetih gerçekleşir. Bugün dünyada İslam alemi olarak hiçte arzu etmediğimiz bir manzara ile karşı karşıyayız. En başında Müslümanlar bir araya gelmekten aciz. Bir araya gelme yerine birbirlerini çekiştirmeyi, birbirlerine karşı tavır almayı, bunu yaparken de Müslümanları kullanmak isteyenlere adeta destek vermeyi şiar haline getirmişlerdir.

Turhan “İstanbul’un fethi kutlu bir müjdenin gerçekleşmesidir”

Turhan şunları ifade etti:

AGD-MGV Genel Başkanı Salih Turhan konuşmasında; gençliğin fetihlerden çıkaracağı derslere, Anadolu Gençliğin ve Milli Gençliğin fetihlere verdiği öneme vurgu yaptı.

“Bugün tüm dünyanın gözbebeği olan kadim şehrimiz İstanbul’ un Fethi’nin 568. yıl dönümü ve mukaddesatımız, ilk Kıblegahımız Kudüs’ün Fethi’ni kutlamak için bir araya gelmiş bulunuyoruz. Şevval ayı, içerisinde Benî Kaynukā‘ Gazvesinin, Uhud Gazvesinin, Huneyn Gazvesinin, Tâif Gazvesinin yer aldığı mübarek bir aydır. Şevval kelimesinin kökü Şev’den gelir. Şev; kaldırmak, yükseltmek, yukarı kaldırmaktır. Cenab-ı Allah, bu topluluğa yükselmeyi, Hakkı tutup kaldırmayı ve adaleti yeryüzüne tesis etmeyi nasip etsin.
Bugün bu programı İstanbul’un Fethi’nin 568. yıl dönümü ile Kudüs’ün Fethi,2nin 1377. yıl dönümünü kutlamak için gerçekleştiriyoruz.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.