Güncel Haber: CHP’li Erkek; Çanakkale’ye Kent Park Gelecek *** CHP Gelibolu Aday Tanıtım Toplantısı Yapıldı *** Yazar Sinan Yağmur Çan’lılar İle Buluştu *** Çanakkale’de 3. Deprem Çalıştayı Yapıldı *** Çan’da Kitap Günleri ve Yazar Buluşmaları Başladı *** İskenderoğlu “Sorunları Çözecek Projeler İle Sahadayız” *** CHP'li Erkek Çanakkale Projelerini Anlattı *** "WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İşte Memur ve Emekli Maaş Zamları

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon verileri ile sonrasında memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak zam oranı belirlendi. Yapılan açıklamaya göre memur maaşlarına ve tüm emekli aylıklarına..

İşte Memur ve Emekli Maaş Zamları
Yayınlanma: 810 Okuma

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) tarafından açıklanan Haziran ayı enflasyon verileri ile sonrasında memur maaşlarına ve emekli aylıklarına yapılacak zam oranı belirlendi. Yapılan açıklamaya göre memur maaşlarına ve tüm emekli aylıklarına yüzde 8.45 oranında zam yapılacak.

Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) Haziran ayı enflasyon verilerini açıklamasının ardından yılın ikinci yarısında uygulanmak üzere Temmuz ayında memur maaşları ve memur emeklilerinin aylıkları ile SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına yüzde 8,45 oranında zam yapılacağı belirtildi.

En Düşük Memur Maaşı Ne Kadar Olacak?

Eşi çalışmayan ve iki çocuğu olan bir memurun maaşı 4 bin 500 TL’den 4 bin 880 TL’ye yükselecek. Bu artışla en düşük emekli aylığı 2000 öncesi SSK emeklilerinde 2 bin 420 TL’den 2 bin 624 TL’ye, en düşük esnaf BAĞ-KUR aylığı bin 763 TL’den bin 912 TL’ye, en düşük tarım BAĞ-KUR’lu aylığı da bin 662 TL’den bin 802 TL’ye yükselecek.

Memur maaşları ile memur emeklilerinin aylıklarına Ocak ayında yüzde 7,36 SSK ve BAĞ-KUR emekli aylıklarına da yüzde 8,36 oranında artış yapılmıştı.

Kamu İşçilerinin Zam Pazarlığı Hızlanacak

Altı aylık enflasyon verisinin açıklanmasının ardından kamuda çalışan yaklaşık 700 bin işçinin zam pazarlığı da hızlanacak. Çalışma Bakanlığı ve işveren sendikasının önümüzdeki günlerde zam teklifini açıklaması bekleniyor.

TÜRK-İŞ ve HAK-İŞ, 2021-2022 yıllarını kapsayan dönemde en düşük brüt ücretin 4 bin 800 liraya çıkartılarak ilk altı ay yüzde 20 zam yapılmasını, sonraki altı aylık dönemlerde ise enflasyon + yüzde 3 refah payı verilmesini istiyor.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.