Son Dakika: Troyalı Melek Resim Sergisi Açıldı *** Geliboluspor’da Yeni Yönetim Belirlendi *** Çanakkale’de Mozaik Piri Reis Haritası Yenilendi *** Arıtılmış Su Fiyatlarında İndirim Yapıldı *** Başkan Ertuğrul Köy Ziyaretlerini Sürdürüyor *** Çanakkale’de 50 Şüpheli Hakkında İşlem Yapıldı *** Hava Sıcaklıkları Konusunda Uyarı Yapıldı *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

İYİ Parti’den İmam Mutlu’ya Suç Duyurusu

İYİ Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı, Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Cami imamı Mehmet Mutlu’nun sosyal medya platformunda bir paylaşımın altına “Mustafa Kemal’in itleri öyle düşünüyor” yorumunda bulunması dolayısıyla dün Gelibolu Cumhuriyet..

İYİ Parti’den İmam Mutlu’ya Suç Duyurusu
Yayınlanma: 721 Okuma

İYİ Parti Gelibolu İlçe Başkanlığı, Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Cami imamı Mehmet Mutlu’nun sosyal medya platformunda bir paylaşımın altına “Mustafa Kemal’in itleri öyle düşünüyor” yorumunda bulunması dolayısıyla dün Gelibolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulundu.

İYİ Parti Gelibolu İlçe Başkanı Hakan Alış, dün parti binasında Gazi Süleyman Paşa Cami imamı Mehmet Mutlu’nun Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e ve sevenlerine hakaret içeren yorumu dolayısıyla bir basın açıklamasında bulundu.

İYİ Parti Gelibolu İlçe Başkanı Hakan Alış, basın açıklamasında imam Mehmet Mutlu hakkında suç Gelibolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na suç duyurusunda bulunacaklarını belirterek şunları söyledi:

“Gelibolu Gazi Süleyman Paşa Cami (Büyük cami) imamı; Atatürk’ü sevme kardeşim, sevme onu. Ama hakaret etme bizi incitme, bizi kırma. Bu hakkın yok senin, o bizim kırmızı çizgimiz. Bak imam efendi rum yapar bunu, yunan yapar bunu. Çünkü onları denize dökmüş. O küfreder o etsin. Ama sen burada Türkiye Cumhuriyeti topraklarında, sosyal medyadan çıkıp Mustafa Kemal ve (100 yıl geçmesine rağmen) onun sevenlerine hakaret edemezsin.

O hakaret ettiğin bir Bozkurt, O bir Ecdat, Ona Mustafa Kemal Atatürk denmiş. O Türkiye Cumhuriyeti’nin kurtarıcısı. O Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu. O Türkiye Cumhuriyeti’nin İlk Cumhurbaşkanı. O Türkiye Cumhuriyeti’nin banisi.

19 Mayıs 1919’da o hakaret ettiğin adam. “Hayatta en hakiki mürşit ilimdir” demiş. “Geldikleri gibi giderler” demiş. “Ben size çekilmeyi değil ölmeyi emrediyorum” demiş. “Hattı müdafaa yoktur, sathı müdafaa vardır, o satıh bugün gezdiğin bu topraklardır” demiş.

Bu gezdiğin topraklarda imam efendi sen istediğin gibi ona ve sevenlerine hakaret edemezsin.

İmam efendi; Cami imamlarının ve din alimlerinin ağzından şiddet mi akar, hakaret mi akar, beddua mı akar, siz bizleri birleştirin sağlıkta, mutlulukta, birlikte, beraberlikte sizin ağzınızdan biz hakaret içeren sözleri duymak istemiyoruz. Sen bir imamsın cami ve dini temsil ediyorsun.

Mustafa Kemal karşıtlığı, Cumhuriyet karşıtlığıdır. 5816 sayılı kanun, ifade hürriyeti elbette işleteceksin. Bugün Sayın Cumhurbaşkanına hakaret etti diye insanları alıp alıp götürüyorsun. Öyle bir dünya yok, çifte standart yok. Bu ifade hürriyeti, sana başkalarına hakaret etme imkanı vermez. Burası bir Hukuk devleti, guguk devleti değil.

Hukuk devletinde kanunu kitabı işleteceksin ki bir daha yapmasın ama bizi yönetenlerin kararlılığını ortaya koyması lazım”.

Bu basın açıklamasının ardından İYİ Parti Gelibolu İlçe Başkanı Hakan Alış ve yönetim kurulu üyeleri Gelibolu Cumhuriyet Başsavcılığı’na giderek suç duyurusunda bulundular.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.