Kadın İstihdamına Güzellik Sektöründen Dev Destek

Türkiye nüfusunun % 49,9’unu kadın nüfusu oluşturuyorsa da kadın istihdamına yönelik durum pek de iç açıcı değil. TÜİK verilerine göre Türkiye’de kadınların istihdam oranı, erkeklerin yarısından daha az. Bu sorunun..

Kadın İstihdamına Güzellik Sektöründen Dev Destek
Son Güncelleme:212 Okuma Whatsapp

Türkiye nüfusunun % 49,9’unu kadın nüfusu oluşturuyorsa da kadın istihdamına yönelik durum pek de iç açıcı değil. TÜİK verilerine göre Türkiye’de kadınların istihdam oranı, erkeklerin yarısından daha az.

Bu sorunun temelinde eğitim, sosyo-ekonomik şartlar, cinsiyet eşitsizliği gibi birçok neden yatıyor. Kadınların iş yaşamında daha çok var olabilmeleri için devlet destekli çeşitli imkanlar sunuluyor.

Meslek kursları bu imkanlar arasında en çok talep görenlerin başında geliyor. Nitelikli kadın istihdamı ve girişimciliğin artması yönünde büyük rol oynayan meslek kursları farklı sektörlerde kadın istihdamının artmasına katkı sağlıyor.

10 Binden Fazla Profesyoneli Sektöre Kazandırdık

Dünyada 500 milyar dolar pazar büyüklüğüne sahip olan güzellik ve kozmetik sektöründe nitelikli kadın istihdamının önemine dikkat çeken eğitim uzmanı Benay Batallı, “İyi yetişmiş, donanımlı personeller sektörde daha kolay iş bulabiliyor ya da kendi işinin sahibi olabiliyor. Güzellik ve kozmetik sektöründe nitelikli kadın istihdamını artırmaya yönelik eğitim programları ve kurslarla 10 binden fazla profesyoneli sektöre kazandırdık. Güzellik Uzmanlığı, Kalıcı Makyaj ve Protez Tırnak kurslarında teorik eğitimlerin yanı sıra pratik uygulama imkanına da sahip olan kursiyerler, eğitim sonunda Milli Eğitim Bakanlığı onaylı diplomalarına sahip oluyorlar. İstihdam hedefini 2023 yılı için 2 katına çıkarmayı hedefliyoruz” şeklinde konuştu.

Kadınlar Kendi İşinin Patronu Oluyor

Benay Batallı, “Güçlü Kadın, Güçlü Türkiye” mottosuyla Güzellik ve kozmetik sektöründe kariyer sahibi ya da kendi işinin patronu olmak isteyenler için, kapsamlı teorik ve pratik eğitimlerin verildiği meslek edindirme kurslarının yeni dönem kayıtları başladığı da sözlerine ekledi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.