Son Dakika: Çocuklardan Kaymakam Abacı’ya Ziyaret *** Kerem Aktürkoğlu’nu Yedirmeyiz *** Başkan Soyuak Koltuğunu Çocuklara Bıraktı *** CHP’li Güneşhan; “23 Nisan Bağımsızlığın Sembolüdür” *** Kasten Adam Öldürme Suçundan 9 Gözaltı *** Bir Denizkestanesinin Anıları *** Gelibolu’da 23 Nisan Çocuk Şenliği Yapıldı*** Başkan Soyuak “Gelibolu Cumhuriyete Yakışır Bir Kent Olacak” *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Kadın Mentorluk Yürüyüşü

Kadınların yaşamı paylaşacağı en güzel etkinlik sizleri çağırıyor. SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin kadınların bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmaları amacıyla üçüncü kez düzenlediği Kadın Mentorluk Yürüyüşü etkinliği bu yıl 6..

Kadın Mentorluk Yürüyüşü
Yayınlanma: 455 Okuma

Kadınların yaşamı paylaşacağı en güzel etkinlik sizleri çağırıyor.

SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği’nin kadınların bilgi ve deneyimlerini birbirleriyle paylaşmaları amacıyla üçüncü kez düzenlediği Kadın Mentorluk Yürüyüşü etkinliği bu yıl 6 Mart Pazar günü İstanbul’da Ataşehir, Şişli ve Bakırköy’de gerçekleşecek.

Toplumsal cinsiyet eşitliğini savunmak, Sürdürülebilir Kalkınma Amaçları’na ulaşmak ve bu sayede Türkiye’de ve dünyada eşitliğin, barışın hakim olduğu bir dünya düzeni için dayanışmayı desteklemek üzere kurulan SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği; 8 Mart Dünya Kadınlar Günü etkinliği olarak, 6 Mart Pazar günü, kadınların deneyim ve bilgilerini paylaşacağı Kadın Mentorluk Yürüyüşü etkinliğini düzenliyor. Bu yıl İstanbul’da Ataşehir, Şişli ve Bakırköy belediyelerinin desteğiyle üç farklı ilçede bir araya gelecek olan kadınlar, kadın dayanışmasını güçlendirerek, birbirlerine SES olacak.

Bu yıl üçüncü kez düzenlenen SES Kadın Mentorluk Yürüyüşü ilk defa 2020 yılında, Vital Voices derneğinin, dünyanın 165 şehrinde uyguladığı Küresel Kadın Mentorluk Yürüyüşü’nün bir parçası olarak, 350 kadının katılımıyla İstanbul’da gerçekleştirildi. Yaşamın farklı kademelerinde, farklı deneyimlerde, farklı yetkinliklerde, farklı yaşlarda olan kadınların bir araya gelip eşleşerek, birlikte yan yana yürüdükleri, birbirlerinin tecrübelerinden öğrendikleri, iki kadın arasında etkinlik süresince devam eden veya karşılıklı arzuya göre sonrasında da devam edecek olan mentor-menti ilişkisinin kurulduğu etkinlik, 2021’de pandemi nedeniyle sanal ortamda 300 kadının katılımı ile gerçekleştirildi.

“Birbirimizden ilham ve güç alacağımız bir etkinlik”

Bu yılki etkinlikle ilgili olarak SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği Kurucu Başkanı Gülseren Onanç şunları söyledi: “Kadın Mentorluk Yürüyüşü, kadın kimliğimize sahip çıkacağımız ve birbirimizden ilham ve güç alacağımız bir etkinlik. Dünyanın pek çok ülkesinde yüzlerce kadının bizimle eş zamanlı olarak bu etkinliği gerçekleştirdiğini bilmek ise çok etkileyici. SES Eşitlik ve Dayanışma Derneği olarak böyle bir kadın dayanışması etkinliğini gerçekleştirmekten gurur duyuyoruz. Bu yıl Şişli, Ataşehir ve Bakırköy Belediyelerinin desteği ile pandemi hassasiyetimizi de koruyarak, parklarda olacağız. Gelin sizi ilham alacağınız ilham vereceğiniz bir kadın ile buluşturalım. Dayanışmanın gücünü hissedelim” dedi.

Kariyer yolculuğu, akademik gelişim, siyaset, medya, sivil toplum, sanat, liderlik, girişimcilik, start-up, iş hayatına hazırlık, toplumsal cinsiyet eşitliği, iş-özel hayat dengesi, kişisel gelişim gibi farklı alanlarda tecrübelerini paylaşmak veya bu alanlarda tecrübesi olan başka kadınlardan öğrenmek, ilham almak isteyenler için başvuru linki şöyle: Ses Derneği Kadın Mentorluk Yürüyüşü Formu

SES Kadın Mentorluk Yürüyüşü 2022 Programı

10:30 – 12:00 Buluşma ve konuşmalar
12:00 – 14:00 Kadın Mentorluk Yürüyüşü

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.