Son Dakika: Çanakkale’de Aile Kavgası Cinayet Getirdi *** Eceabat’ta 109 Yıllık Top Mermisi Bulundu *** Türk Futbolunun Hamit Altıntop’a İhtiyacı Yok! *** Biçerdöver ve Balya Makinesi Uyarısı Yapıldı *** Yangından Etkilenenlerin Yaraları Hızlıca Sarılacak *** İYİ Partili Aslan: “Deli Dumrul” Sistemini Durduralım *** CHP “Buz Kırılmış, Yol Açılmıştır” *** Bolayır Güneyli Sahilleri Çöp İçinde *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Kadın Oyunları Festivali’nin Geliri Depremzede Çocuklara

“Kadın Oyunları Festivali 2023” gelirini deprem bölgesindeki kız çocuklarına bağışladı. Avrupa’nın kadın temalı tek tiyatro festivali olan Kadın Oyunları Festivali yönetimi, bu yılki programını 6 Şubat tarihinde on ilimizde yaşanan..

Kadın Oyunları Festivali’nin Geliri Depremzede Çocuklara
Yayınlanma: 279 Okuma

“Kadın Oyunları Festivali 2023” gelirini deprem bölgesindeki kız çocuklarına bağışladı.

Avrupa’nın kadın temalı tek tiyatro festivali olan Kadın Oyunları Festivali yönetimi, bu yılki programını 6 Şubat tarihinde on ilimizde yaşanan deprem felaketinden etkilenen kız çocuklarının eğitimi için organize edeceğini duyurmuş ve gelirinin belli bir bölümünü bu amaca hizmet eden bir sivil kitle örgütüne bağışlayacaklarını açıklamıştı. 23 Mart – 7 Mayıs arasında beş kentte gerçekleştirilen festivalin sonunda festival yönetimi elde ettikleri geliri Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği aracılığı ile deprem bölgesindeki kız çocuklarının eğitim masrafları için bağışladı.

ÇYDD Ankara şubesinde şube başkanı Fürüzan Bilir ve yönetim kurulu üyeleri ile bir araya gelen Festival direktörü Hasan Aldemir ve festivalin açılış resitallerini veren klasik gitar sanatçısı Begül Erhan, ÇYDD yönetimi ile gerçekleştirdikleri buluşmanın ardından bağış sertifikalarını aldılar. Şube Başkanı Fürüzan Bilir, yapmış oldukları katkıdan ötürü Kadın Oyunları Festivali yönetimine, festivale katılan tiyatro kurumlarına, sanatçılara ve festivali destekleyen belediyelere teşekkür ederek, sanatın iyileştirici gücüne bir kez daha tanıklık etmekten duydukları memnuniyeti ve Kadın Oyunları Festivali’nin Türkiye’de bir festivalden daha öte sosyal sorumluluğa ve farkındalığa gerçek anlamda hizmet ettiğini dile getirdi.

Festival direktörü Hasan Aldemir ise, “Başladığımız ilk yıl olan 2021’den bu yana Kadın Oyunları Festivali Türkiye’nin en önemli sorunlarından biri olan kadına yönelik her türden şiddet ve hak gaspına karşı en üst perdeden ses çıkarmış ve sanatın muhalif tavrını en estetik biçimde kamuoyuna göstermiştir” diyerek, “Aslında bu bağış konusunu sessiz sedasız halletmeyi tercih ederdik. Ancak bağış konusu bile suistimale açık bir durum haline geldiği için böyle bir buluşma gerçekleştirip kamuoyunu bilgilendirme ihtiyacı duyduk. Umarız bir nebze de olsa gencecik hayatlara dokunabilirsek ne mutlu bizlere” diyerek sözlerini sonlandırdı.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.