Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü Etkinliği

Bugün saat 14.00’de İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” etkinliğinde Gelibolu Kent Konseyi Bileşenleri Atatürk Anıtına Kadınlar..

Kadına Yönelik Şiddete Karşı Mücadele Günü Etkinliği
Son Güncelleme:231 Okuma Whatsapp

Bugün saat 14.00’de İskele Meydanı Atatürk Anıtı önünde saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü” etkinliğinde Gelibolu Kent Konseyi Bileşenleri Atatürk Anıtına Kadınlar Derneği’nin çelengini sundular.

Ardından günün anlam ve önemine dair yapılan açıklamada, “25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü”nün önemine değinilerek çeşitli bilgiler verildi.

Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde Gelibolu Kent Konseyi ve Gelibolu Kadınlar Derneği katılımıyla Atatürk Meydanı’nda düzenlenen siyasi partiler ve Sivil Toplum Kuruluşlarının desteği ile gerçekleştirilen etkinliğe katılarak, “Kadına şiddet, toplumsal bir sorun olmaktan çıkana kadar bu mücadele devam etmeli” dedi.

BM Genel Kurulu tarafından 1999 yılında 25 Kasım günü Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü olarak ilan edildikten sonra tüm dünyada farkındalık yaratmak için bir etkinlik haline dönüştürüldü.

Gelibolu Belediyesi sosyal medya hesabından konuyla ilgili yapılan açıklamada, “Başkanımız Özacar, Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele Günü’nde Gelibolu Kent Konseyi ve Gelibolu Kadınlar Derneği öncülüğünde Atatürk Meydanı’nda düzenlenen siyasi partiler ve STK’ların da destek verdiği farkındalık etkinliğine katılarak, “Kadına şiddet, toplumsal bir sorun olmaktan çıkana kadar bu mücadele devam etmeli” dedi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.