Son Dakika: Gestaş Boğaz Geçiş Ücretleri Zamlandı *** ÇOMÜ 27. Spor Şenlikleri Yapıldı *** “Mobil Göç Noktası” Uygulaması Başladı *** Esnafların Banka Hesapları Denetlenecek *** Gelibolu Duyu Bütünleme Atölyesi Açıldı *** Köprüye Zam Otoyola Zam *** WhatsApp Haber Hattı: 05437951277

Kadının Sesi

Özgecan’ın sesiyiz, siyahlar içindeyiz, sanmayın yas tutuyoruz, sadece haykırıyoruz. Kadınız biz, siz erkekleri de doğuran, sizin hayata gelmenizi de sağlayan. Böyle mi öğrettik size, bu kadarını mı anlayabildiniz size verdiğimiz..

Kadının Sesi
Yayınlanma: 316 Okuma

Özgecan’ın sesiyiz, siyahlar içindeyiz, sanmayın yas tutuyoruz, sadece haykırıyoruz. Kadınız biz, siz erkekleri de doğuran, sizin hayata gelmenizi de sağlayan. Böyle mi öğrettik size, bu kadarını mı anlayabildiniz size verdiğimiz sevgiden, hoşgörüden, merhametten.

Utanmadınız, her kızdığınızda önce analarınızdan başladınız, kızlarımızla bitirdiniz. Hiç mi kızarmadı yüzünüz, hiç mi içiniz sızlamadı o kelimelerin ağzınızdan çıkmasına izin verirken.

Biz sizin ananız, bacınız, kızınız değil miyiz?

Neler yaşadık bilir misiniz hepimiz, sustuk, susturulduk, ama ailelerimiz tarafından, ama bulunduğumuz çevre tarafından. Kimsenin malı değiliz biz, İNSANIZ herbirimiz, sizlerin olamadığı kadar.

Her yaşanılanda kendini suçlamak nedir bilir misiniz siz? Ben ne yaptım da, nasıl davrandım da bunlar benim başıma geldi diye sorgulamak zorunda kaldınız mı kendinizi, suçluluk hissettiniz mi hiç?

Sadece bir gün bizim yerimize kendinizi koyup da yaşayabildiniz mi bizim yaşadıklarımızı. Her an korkarak yaşamanın ne demek olduğunu bilir misiniz siz?

Tüm yaşanılanlardan dolayı paranoyakça davranmanın, hep tedirginlik duymanın ne demek olduğunu anlayabilir misiniz? Giydiğiniz kıyafetin bile tahrik edici olmamasına dikkat ettiniz mi? Eşiniz sizi aldattığında yine kendinizi suçlamak zorunda kaldınız mı mesela, yada toplum tarafından bu anlamda yargılandınız mı?

Her şeyinizde, her davranışınızda, hatta her gülüşünüzde yada her söyleminizde ölçülü davranmak zorunda hissettiniz mi kendinizi? Ne zaman ki, bu sorulara cevap verirsiniz, ne zaman ki, kadınları anlamaya çalışırsınız bu toplum ancak bu illetten kurtulur.

Çocuklarınıza yapacağınız en büyük iyilik, onların annelerine sevgiyle bağlı kalabilmektir beyler, bilin istedim.

Bu sorun çözümlenene kadar 8 Mart Kadınlar Günü’nü amacına uygun şekilde Anma günü olarak Özgecan ve nice kadınlarımızın yad edilmesi gerektiğine inananlardanım. Her şeyin çözümü, Sevgi, Merhamet ve Vicdanlı olmakta.

Her çocuğu kendi çocuğunuz, her genç kızı kendi kızınız gibi görüp sevgi göstermediğiniz sürece ve bu tarz olaylar karşısında ağır müeyyideler uygulamadığınız sürece sizler ve bizler de suç ortağıyız.

Bu vebali asla ödeyemeyiz..

Sevgiyle…

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.