Kale Grubu Seramik Bayramı Kutlandı

Türk sanayiinin duayenlerinden merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un, 27 Temmuz 1957 tarihinde temellerini attığı Kale Grubu’nun 65. Kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın..

Kale Grubu Seramik Bayramı Kutlandı
Son Güncelleme:268 Okuma Whatsapp

Türk sanayiinin duayenlerinden merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un, 27 Temmuz 1957 tarihinde temellerini attığı Kale Grubu’nun 65. Kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramı, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’ın katılımıyla kutlandı.

Kale Grubu’nun temellerinin atıldığı Çanakkale’nin Çan ilçesindeki Kale Seramik fabrikasında yapılan törene; Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi (ÇOMÜ) Rektörü Prof. Dr. Sedat Murat, Çanakkale Savaşları Gelibolu Tarihi Alan Başkanı İsmail Kaşdemir, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay, Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay, merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un eşi Sevim Bodur, kaymakamlar, belediye başkanları, siyasi parti temsilcileri, iş insanları, şirket çalışanları ve davetliler katıldı.

Kale Grubu’nun 65. Kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramı programı saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından Kale Seramik Operasyonlardan Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Süleyman Soysal, Kale Grubu İtalyan Ortağı Luca Bazzani ve Kale Grubu çalışan temsilcisi Ferdi Sezen tarafından gerçekleştirilen açılış konuşmaları ile başladı.

Kale Grubu’nun 65 yıllık yolculuğunu anlatan filmin izlenmesi ile devam eden Kale Grubu’nun 65. Kuruluş yıl dönümü ve geleneksel Seramik Bayramı programında Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank,
Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan ile Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay tarafından birer konuşma gerçekleştirildi.

Program, Kale Grubu’nun günümüze kadar verilen kıdem ödülleri için hazırlanan kıdem ödülleri filminin izlenmesinin ardından Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ve merhum Dr. Hacı İbrahim Bodur’un eşi Sevim Bodur tarafından Kale Grubu’ndaki kıdemli çalışanlara ve Kale Grubu acentelerine ödüllerinin verilmesi ile sona erdi.

Kale Grubu’nun 65. Kuruluş Yıl Dönümü ve Seramik Bayramı kutlama programının ardından Granit Slab Fabrikasının temel atma bölümüne geçildi.

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, Çanakkale Valisi İlhami Aktaş, Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, AK Parti Grup Başkanvekili ve Çanakkale Milletvekili Bülent Turan, AK Parti Çanakkale Milletvekili Jülide İskenderoğlu, Kale Grubu Başkanı ve CEO’su Zeynep Bodur Okyay ile Kale Grubu Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı ve Teknik Bölüm Başkanı Osman Okyay tarafından Granit Slab Fabrikasının temeli hayırlı olsun temennileriyle atıldı.

Temel atma töreni ve Ar-Ge merkezinin gezilip incelenmesinin ardından Çan ilçesi Kale Seramik Fabrikasındaki tören sona erdi.

İLK YORUMU SİZ YAZIN

Hoş Geldiniz

Üye değilmisiniz? Kayıt Ol!

Hemen Hesabını Oluştur

Zaten bir hesabın mı var? Giriş Yap!

Şifrenizi mi Unuttunuz

Kullanıcı adınızı yada e-posta adresinizi aşağıya girdikten sonra mail adresinize yeni şifreniz gönderilecektir.

Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.